У ВООЗ заявили, що поки що немає даних про необхідність додаткових доз вакцин проти COVID-19

Більшість розроблених у світі і схвалених до застосування вакцин двокомпонентні
Фото: EPA
Зараз немає даних, що бустерна (додаткова) доза вакцини проти коронавірусу є необхідною. Про це заявила головна наукова співробітниця Всесвітньої організації охорони здоров'я Сумія Свамінатан на брифінгу 18 серпня, який транслювали на YouTube-каналі ВООЗ.

За її словами, найкраще зараз було б зачекати на наукові дані, кому й коли потрібна бустерна доза і якими препаратами.

Старший радник ВООЗ Брюс Ейлвард заявив, що, перш ніж вводити бустерні дози, потрібно захистити двома дозами найвразливіших у всьому світі. За його словами, "ми дуже-дуже далекі від цього".

Контекст:

Спалах коронавірусної інфекції виник наприкінці 2019 року в Китаї. 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила поширення коронавірусу пандемією.

Більшість розроблених у світі і схвалених до застосування вакцин проти коронавірусної інфекції застосовують за дводозною схемою. Один раз вводять препарат Johnson & Johnson (Janssen).

ВООЗ поки що вивчає інформацію про необхідність застосування третьої дози вакцин проти коронавірусу, які вводять за дводозною схемою, або змішування препаратів. 

4 серпня гендиректор ВООЗ Тедрос Адханом Гебреєсус закликав ввести мораторій на проведення ревакцинації проти коронавірусної інфекції третьою дозою препаратів, які використовують за дводозною схемою, хоча б до кінця вересня, щоб дати можливість вакцинувати щонайменше 10% населення у всіх країнах.

У Білому домі заявляли, що для США немає необхідності відмовлятися від бустерних доз вакцин, якщо це буде схвалено, оскільки країна може і забезпечити препаратами своїх громадян, і жертвувати вакцини іншим державам.

Застосовувати третю дозу дозволили, зокрема, в Ізраїлі, Німеччині та США. Франція і Німеччина планують робити щеплення третьою, бустерною, дозою вакцини проти коронавірусної інфекції, незважаючи на заклики Гебреєсуса.

9 серпня компанія BioNTech, яка разом із Pfizer розробила вакцину проти коронавірусу, заявила, що для підтримки найвищого рівня захисту проти COVID-19 на тлі появи нових штамів коронавірусу може знадобитися третя доза вакцини. Reuters пише, що Moderna також заявила про ймовірну потребу в бустерних дозах з урахуванням того, що "Дельта"-штам виявили в повністю вакцинованих людей.