У ВООЗ заявили, що третє щеплення проти COVID-19 необхідно робити людям з найуразливіших груп
Раніше у ВООЗ заявляли, що додаткове щеплення проти коронавірусу є недоцільним.
Клюге зазначив, що "бустерна доза вакцини – не розкіш, яку відібрали у тих, хто все ще чекає на перше щеплення", а "спосіб гарантування безпеки для людей з найуразливіших груп".
Водночас він підкреслив, що потрібно ставитися обережно до бустерних щеплень, оскільки "доказів про їхню безпеку ще зовсім мало".
Клюге закликав країни Євросоюзу, в яких є надмірна кількість препаратів проти COVID-19, поділитися вакцинами з іншими державами, зокрема у Східній Європі та Африці.
Контекст:
Спалах коронавірусної інфекції виник наприкінці 2019 року у Китаї. 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила поширення коронавірусу пандемією.
Компанія Pfizer, яка разом з BioNTech розробила вакцину проти COVID-19, заявляла, що щеплення третьою дозою збільшує захист від нових варіантів коронавірусу, зокрема проти "індійського" штаму "Дельта".
У ВООЗ говорили, що поки вивчають інформацію про необхідність застосування третьої дози вакцин проти коронавірусу, які вводять за дводозною схемою, або змішування препаратів. Гендиректор ВООЗ Тедрос Адханом Гебреєсус закликав ввести мораторій на проведення ревакцинації проти коронавірусної інфекції третьою дозою препаратів хоча б до кінця вересня, щоб була змога вакцинувати щонайменше 10% населення в усіх країнах.
Застосовувати третю дозу дозволили, зокрема, в Ізраїлі, Німеччині, Бразилії і США.