У зразках з астероїда Рюгу виявили штучний предмет

Штучний об'єкт, виявлений у зонді, імовірно, з алюмінію
Фото: hayabusa2.jaxa.jp
Учені поки не підтвердили походження штучного об'єкта, виявленого в контейнері зі зразками з астероїда Рюгу. Вони припускають, що це може бути осколок самого космічного зонда.

Серед зразків, доправлених на Землю з астероїда Рюгу, виявили штучний предмет. Про це інформують на Twitter-сторінці космічної місії Хаябуса-2, організованою Японським космічним агентством (JAXA).

Науковці з Японського космічного агентства припускають, що це може бути осколок самого космічного зонда.

"Ми ще не підтвердили походження штучного об'єкта. Під час відбирання проби використовували снаряд, і можливо, що це був алюміній, який відокремився від ріжка пробовідбірника в той час", – ідеться в повідомленні.

Учені додали, що вже було розкрито камери для уловлювання проб B і C, і потім уміст камер A і C було переміщено в контейнери для збирання зразків. Найбільші частки в камері C мають діаметр приблизно 1 см.

Місія "Хаябуса-2" розпочалася ще у грудні 2014 року. За 3,5 року – у червні 2018-го – зонд дістався астероїда Рюгу. Зйомка поверхні астероїда, яку передав апарат, показала, що він покритий кратерами.

До лютого 2019 року зонд літав навколо астероїда, вивчаючи його поверхню і готуючись до відбирання проб, зазначає The Verge. Щоб отримати зразки Рюгу, зонд випустив у астероїд невеликий снаряд, який підняв угору пил і осколки з поверхні космічного тіла. Ці фрагменти було захоплено й відправлено у спеціальну камеру всередині зонда. На Землю зонд повернувся на початку грудня 2020 року.

"Хаябуса-2" – друга місія Японії з доправлення на Землю речовини астероїда і перша програма дослідження астероїда спектрального класу С, зазначає ITC. Вони, імовірно, утворилися на зорі Сонячної системи і містять вихідний будівельний матеріал. За однією з версій, життя на молодій Землі зародилося, оскільки астероїди занесли на неї органічні сполуки й воду. Також, порівнявши результати аналізу ґрунту різних астероїдів, учені сподіваються з'ясувати основні відмінності між астероїдами.