Угорщина оголосила надзвичайний стан у сфері енергетики

Країнам Європи може забракнути газу для опалювального сезону, заявив керівник адміністрації прем’єр-міністра Угорщини
Фото: EPA
Уряд Угорщини після засідання під головуванням прем'єр-міністра Віктора Орбана оголосив надзвичайний стан у сфері енергетики. Про це 13 липня повідомило угорське видання hvg.

Як заявив керівник адміністрації прем'єр-міністра Гергелі Гуляш, країнам ЄС забракне газу на опалювальний сезон, тому уряд затвердив план, який передбачає сім кроків для поповнення газових запасів. Згідно з планом, Угорщина, зокрема, має збільшити видобування власного палива, домовитися про додаткове постачання газу та заборонити експорт дров. Гуляш не відкинув можливих від'єднань електроенергії.

Він зазначив, мета плану – підготовка до енергетичної кризи, зміцнення енергетичної безпеки та зменшення споживання послуг "на тлі подальшого зростання цін на енергоносії".

Уряд встановив ліміт на використання газу та електроенергії. Місячний ліміт природного газу становитиме 144 м&³3;, електроенергії 210 кВт. У разі перевищення ліміту різницю рахуватимуть за ринковою ціною, а не зниженою, як раніше.

Газові сховища заповнено на 44%, заявив чиновник, уточнивши, що цього вистачить лише на три місяці.

Контекст:

Після вторгнення РФ в Україну, яке розпочалося 24 лютого, країни Заходу ввели кілька пакетів санкцій проти Росії, а також почали масово відмовлятися від російських нафти та газу й шукати їм альтернативу.

За даними "Русской службы BBC", донедавна ЄС купував у Росії приблизно 40% всього газу. Частково замінити російські нафту та газ ЄС збирається завдяки збільшенню закупівель в інших країнах, насамперед у США й на Близькому Сході. У планах ЄС витратити додатково понад €200 млрд, щоб повністю відмовитися від російського викопного палива вже до 2027 року, зазначає ЗМІ.

14-го та 15 червня російський "Газпром" двічі оголосив про зниження обсягів прокачування газу до Європи через трубопровід "Північний потік" – із 16 червня до 67 млн м&³3; на добу.

Євросоюз розробив план заміщення російського газу. Він передбачає постачання 50 млн м&³3; скрапленого газу зі США або Катару і ще 10 млн м&³3; газу наявними трубопроводами. Також Єврокомісія заявляла, що через дефіцит російського палива електростанції країн ЄС переходитимуть на вугілля.