Україна хоче допомогти ЄС позбутися енергозалежності від Росії – Міненергетики

Україна взяла участь у Румунській міжнародній газовій конференції
Фото: mev.gov.ua
Україна планує зробити свій внесок у реалізацію європейського плану REPowerEU, який передбачає поступове позбавлення залежності від російського викопного палива до 2030 року. Про це 22 вересня заявив заступник міністра енергетики України Микола Колісник на Румунській міжнародній газовій конференції, що відбулася 2122 вересня в Бухаресті, повідомила пресслужба відомства.

"Енергетичні ринки Європи переживають кризу та різке переорієнтування на нові маршрути постачань через терор Росії на енергетичних ринках і вторгнення в Україну. Тому енергоефективність, збільшення виробництва енергії з відновлюваних джерел, диверсифікація постачання природного газу стають ключовими для зміцнення енергобезпеки як ЄС, так і України", – заявив Колісник.

Він зазначив, що Україна може запропонувати використати українські підземні сховища газу (ПСГ) для накопичення стратегічних запасів газу країн – членів ЄС.

REPowerEU – це план Євросоюзу про швидке зниження залежності від російських викопних видів палива та прискорення переходу до "зеленого" палива. План передбачає енергоощадження, диверсифікацію ресурсів і прискорене впровадження поновних джерел енергії для заміни викопного палива.

Контекст:

Після вторгнення РФ в Україну, яке розпочалося 24 лютого, країни Заходу запровадили кілька пакетів санкцій проти Росії, а також почали масово відмовлятися від російських нафти й газу та шукати їм альтернативу.

5 серпня Єврокомісія затвердила план економії газу на 15%, щоб заощадити паливо "на цю зиму і підготуватися до можливих перебоїв з постачанням газу з Росії, яка постійно використовує енергоносії як зброю".