"Україна навіть здригнеться". Лукашенко пояснив, що було б із Білоруссю в разі "бліцкригу" опозиції

Лукашенко: Вони ж розуміють, що підтримки народу у них немає
Фото: ЕРА

Олександр Лукашенко вважає, що в разі "бліцкригу" опозиції після президентських виборів у Білорусі відбулися б події, на які Росія не стала б дивитися спокійно.

Після президентських виборів у Білорусі "бліцкриг" опозиційних сил не відбувся через недостатню підтримку населення, про це 13 листопада заявив політичним оглядачам Білорусі та зарубіжжя Олександр Лукашенко в інтерв'ю, яке цитує сайт президента.

"Вони ж розуміють, що підтримки народу у них немає. А як утриматися? Ось бліцкриг вийшов, вони захопили владу, звертаються на Захід, вони вводять війська на прохання нібито законного уряду. Він зараз абсолютно не законний, однак їхній уряд, який вони визнали, живе в Литві і Польщі. Ось сценарій. І хто б тут що зробив? Ніхто. І ви що, хочете сказати, що Росія буде на це спокійно дивитися? Та Україна навіть здригнеться від такого плану",  сказав перший президент Білорусі.

За його словами, саме така насправді причина того, що відбувається в країні.

"Не в тому, що там Лукашенко – якийсь диктатор, захопив владу і нікому не віддає. Нісенітниця це справжнісінька. Це для неосвічених... На багнетах НАТО в Білорусі щастя не побудуєш для білоруського народу", – заявив Лукашенко.

У Білорусі від 9 серпня не вщухають масові акції протесту незгодних із результатами голосування на виборах президента. За офіційними даними, перемогу в них здобув на той момент президент Олександр Лукашенко, за якого проголосувало 80,1% виборців (він керує країною з 1994 року). Друге місце з 10,1% голосів посіла опозиціонерка Світлана Тихановська. Водночас альтернативні екзитполи засвідчили протилежну картину – впевнену перемогу Тихановської.

Білоруські силовики жорстко розганяли мітинги, використовуючи світлошумові гранати, гумові кулі і водомети. За час протестів сотні демонстрантів дістали травми і поранення, є загиблі.

Лукашенко 23 вересня обійняв посаду президента. Уперше в історії Білорусі церемонію інавгурації не анонсували і не транслювати по телебаченню. Низка держав, зокрема США, Великобританія, Канада, Німеччина, Латвія, Литва, Норвегія, Польща, Данія, Україна та Чехія, не визнала інавгурації Лукашенка.

Після початку протестів за межі Білорусі виїхала більшість активних опозиціонерів. Зокрема, Тихановська попрямувала в Литву.