Уперше в історії. В Австралії жінка очолила армію

Міністр оборони Австралії назвав призначення Койл "глибоко історичним моментом"
Фото: dvidshub.net

В Австралії вперше в історії країни на посаду командувача сухопутних військ призначили жінку. Про це 13 квітня повідомив прем'єр-міністр Ентоні Албаніз, якого процитувало Reuters.

Новою командувачкою армії з липня стане генерал-лейтенантка Сьюзен Койл, яка зараз очолює об'єднані можливості. Вона змінить на посаді генерал-лейтенанта Саймона Стюарта.

В уряді Австралії пояснили, що Койл стане першою жінкою за 125-річну історію армії, яка очолить цей рід військ. Міністр оборони Річард Марлз назвав подію "глибоко історичним моментом".

Призначення відбулося в межах масштабних змін у керівництві збройних сил країни й на тлі зусиль австралійських сил оборони збільшити частку жінок у війську. Зараз вони становлять приблизно 21% особового складу й 18,5% керівних посад, а до 2030 року заплановано підвищити цей показник до 25%.

Водночас армія стикається зі звинуваченнями в систематичних випадках сексуальних домагань, насильства й дискримінації, через що проти сил оборони було подано колективний позов.

Окрім цього, уряд також провів інші кадрові зміни в керівництві армії і флоту.