Уряд РФ вимагатиме "жорстких заходів" у зв'язку з невдалим запуском супутника для Анголи
Російський супутник "Ангосат", запущений із космодрому Байконур у ніч на 27 грудня, не вийшов на зв'язок, імовірно, стався збій у роботі блока розподілу живлення, пише "Коммерсантъ".
В уряді Росії вимагають ужити "жорстких заходів" щодо фахівців, відповідальних за невдалий запуск супутника "Ангосат" із космодрому Байконур, і функціонерів державної корпорації "Роскосмос". Про можливі звільнення з посиланням на свої джерела повідомляє "Коммерсантъ".
Співрозмовник в уряді розповів, що проект щодо запуску супутника для Анголи, зв'язок із яким було втрачено незабаром після запуску в ніч на 27 грудня, був "досить важливим для Росії". Перший ангольський апарат такого типу був призначений для забезпечення теле- та радіомовлення в Африці.
Співрозмовник у космічній галузі зазначає, що формально "Роскосмос" не мав стосунку до цього проекту, оскільки договір із Анголою було укладено компанією "Энергия", виробником супутника. Однак після листопадової невдачі під час запуску ракети "Союз-2" із супутником "Метеор" із космодрому "Восточный" черговий інцидент буде асоціюватися саме з "Роскосмосом", уважає джерело.
Після відділення від розгінного блока "Фрегат" ангольський супутник вийшов на зв'язок, але пізніше від нього раптово перестала надходити телеметрична інформація.
Пріоритетною версією НП уважають збій у роботі блока розподілу живлення, сказав співрозмовник видання у "Роскосмосі".