Уряд США хоче через суд змусити Google продати Chrome – Bloomberg
Міністерство юстиції США планує подати позов проти Alphabet Inc., вимагаючи продати браузер Google Chrome, після серпневого рішення Федерального суду округу Колумбія, яким компанію було визнано монополістом на ринку онлайн-пошуку. Про це 19 листопада написало Bloomberg, посилаючись на власні джерела.
Уряд наполягає на продажі браузера, бо основний доступ до пошуковика Google здійснюють через нього. За даними служби аналізу вебтрафіку StatCounter, частка Chrome на ринку США сягає 61%.
За даними агентства, Google також використовує Chrome, щоб спрямовувати користувачів до флагманського штучного інтелекту Gemini, який потенційно може відстежувати дії користувачів в інтернеті. Міністерство також проситиме суддю вжити заходів стосовно ШІ й операційної системи Android, однак від суворішого варіанта з вимогою продати й Android чиновники відмовилися.
Віцепрезидентка Google із питань регулювання Лі-Енн Малголланд зазначила, що міністерство юстиції "й далі просуває радикальну програму, яка виходить далеко за межі юридичних питань у цій справі".
"Уряд, який ставить великий палець на терези, завдасть шкоди споживачам, розробникам і американському технологічному лідерству саме в той момент, коли воно найбільше потрібне", – наголосила вона.
Як зазначає Bloomberg, якщо суд задовольнить позов мін'юсту, це стане рекордним розділенням однієї з найбільших світових технологічних компаній. На думку аналітиків, Chrome може коштувати приблизно $20 млрд.
Контекст:
Міністерство юстиції США подало до суду через домінування Google в онлайн-пошуку 2020 року. Компанію звинуватили в незаконному зміцненні свого домінування, зокрема за допомогою виплат іншим компаніям за те, щоб Google був пошуковиком за замовчуванням у браузерах, наприклад, Safari й Mozilla Firefox.
У серпні 2024-го Окружний суд США в окрузі Колумбія задовольнив позов мін'юсту, що стало першим антимонопольним рішенням сучасності у справі проти технологічного гіганта.