USAID закупило для України 14 морозильних камер для зберігання вакцини проти COVID-19
Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) повідомило, що надало Дитячому фонду ООН (ЮНІСЕФ) кошти на закупівлю та доставку в Україну 14 морозильних камер ультранизької температури. Про це 23 грудня повідомило посольство США в Україні.
Таке обладнання дає можливість зберігати одночасно до 3 млн доз вакцин. Це дасть змогу забезпечити додаткову потребу у вакцинації після виявлення в Україні нового варіанта вірусу "Омікрон". За інформацією посольства, морозильні камери прибудуть до України цього тижня.
10 камер встановлять у складських приміщеннях ДП "Укрмедпостач" МОЗ України в Києві, де зберігають вакцину на загальнодержавному рівні. Інші чотири передадуть у регіони – Харків, Дніпро, Львів та Одесу.
"Те, що сьогодні в Україну прибула нова партія американської державної допомоги у протидії COVID-19, показує ще один шлях подальшої підтримки України з боку США у загальносвітовій боротьбі з пандемією – у співпраці з МОЗ, ЮНІСЕФ та ВООЗ", – наголосив директор місії USAID в Україні Джеймс Гоуп.
Він також додав, що таке обладнання підвищить здатність української сторони безпечно зберігати вакцини, загалом США планують забезпечити холодильним обладнанням понад 3100 пунктів вакцинації.
Згідно з повідомленням посольства, раніше у грудні цього року США вже надали $1,2 млн на адресу ВООЗ, щоб забезпечити екстрені заходи з реагування на пандемію COVID-19 в Україні. Загальна вартість допомоги, наданої Україні з боку USAID від початку пандемії, становить понад $50 млн.
Контекст:
Спалах коронавірусної інфекції виник наприкінці 2019 року в Китаї. 11 березня 2020 року ВООЗ оголосила поширення коронавірусу пандемією.
За даними Центру ресурсів із коронавірусу Джонса Гопкінса, станом на 24 грудня в Україні підтвердили 3 815 440 млн випадків коронавірусу, померло 100 433 людини.
Вакцинація в Україні розпочалася 24 лютого. Зараз можуть щепитися всі охочі віком від 12 років. За інформацією МОЗ, станом на грудень 46,8% дорослого населення України отримали щонайменше одне щеплення проти COVID-19. 42,8% дорослого населення України пройшли повний курс вакцинації проти коронавірусної хвороби.