Уже п'ять послів Грузії оголосили про звільнення з посади після рішення Тбілісі заморозити євроінтеграцію
2 грудня амбасадорка Грузії в Чехії Теа Майсурадзе оголосила в соцмережі X про відставку через оголошене грузинською владою зупинення євроінтеграції Грузії.
"Я подала у відставку з поста посла Грузії в Чехії. Для мене було великою честю служити національним інтересам моєї країни майже два десятиліття, сприяючи її європейській та євроатлантичній інтеграції, захищаючи її суверенітет і територіальну цілісність", – написала вона.
Майсурадзе наголосила, що залишається відданою майбутньому Грузії в Євросоюзі.
Уже кілька грузинських дипломатів оголосили про звільнення через відхилення Грузії від євроінтеграції. За даними телеканала Formula, таке рішення ухвалили посол Грузії у США Давид Залкалян і заступник міністра закордонних справ Грузії Теймураз Джанджалія. Як повідомило "Эхо Кавказа", в.о. посла Грузії в Італії Іраклій Векуа оголосив, що "прощається" із грузинським МЗС. Також про звільнення на знак протесту проти дій уряду заявила амбасадорка Грузії в Литві Саломе Шапакідзе.
Окрім того, про звільнення з посади повідомляв 29 листопада посол Грузії в Болгарії Отар Бердзенішвілі. Він пояснив, що понад 20 років "брав активну участь у процесі євроатлантичної та європейської інтеграції Грузії й побудові міцних і довірчих відносин із союзниками", і ці зусилля не мають бути підірвані. Він доповнив запис хештегом проти насильства щодо мирних протестувальників.
Контекст:
Протести проти заморожування євроінтеграції Грузії тривають із 28 листопада, є постраждалі від дій силовиків. Люди вийшли на вулиці після того, як прем'єр-міністр країни Іраклій Кобахідзе сказав, що Грузія відмовляється від переговорів щодо вступу в ЄС до 2028 року.
30 листопада США оголосили, що вирішили зупинити механізм стратегічної співпраці з Грузією через антидемократичні дії керівної партії "Грузинська мрія". 1 грудня в ЄС засудили насильство проти грузинських мітингувальників і попередили, що відступ від демократії, відмова від євроінтеграції "матимуть прямі наслідки".
Грузинські правоохоронці використовують водомети й газ для розгону акцій протесту, але акції тривають. Telegram-канали показували, як біля парламенту спалили прапор керівної партії "Грузинська мрія" й опудало її засновника Бідзіни Іванішвілі, "який обіцяв народу мир напередодні виборів, а влаштував цілодобове насильство".