В Абу-Дабі не можуть знайти картину Леонардо да Вінчі, придбану на аукціоні за рекордні $450 млн – ЗМІ
За однією з версій, яку озвучило видання The New York Times, картину Леонардо да Вінчі "Спаситель світу" залишив собі спадкоємний принц Саудівської Аравії, за іншою – її доправили в Європу. Полотно мали зберігати у філії Лувра в ОАЕ.
У філії Лувра в Абу-Дабі (Об'єднані Арабські Емірати) не можуть знайти картину Леонардо да Вінчі "Спаситель світу", куплену восени 2017 року на аукціоні Christie's за рекордні $450,3 млн. Про це 30 березня з посиланням на музейних працівників повідомило видання The New York Times.
Полотно намагаються знайти, щоб восени презентувати його на виставці на честь 500-річчя смерті художника (він помер у травні 1519 року).
Видання зазначає, що у вересні 2018 року "Спасителя світу" збиралися показати на іншій виставці, але згодом відмовилися від цього наміру.
За однією з версій, картину залишив собі спадкоємний принц Саудівської Аравії, у якого твір міг опинитися після продажу на аукціоні. За іншою версією, "Спасителя світу" доправили у Європу для огляду страховою компанією.
Картину продали 15 листопада 2017 року на аукціоні Сhristie's у Нью-Йорку за $450,3 млн. В аукціонному домі заявили, що це рекордна вартість для творів мистецтва, будь-коли проданих на аукціонах.
7 грудня The New York Times повідомила, що картину купив принц Бадер, друг спадкоємного принца Саудівської Аравії Мухаммеда бен Салмана.
Аукціонний дім Christie's спростував цю інформацію, зазначивши, що картину придбав департамент культури і туризму Абу-Дабі.
Картина належала російському бізнесменові Дмитру Риболовлєву. Він купив її у швейцарського торговця предметами мистецтва Іва Був'є за $127,5 млн. Згодом Риболовлєв звинуватив Був'є в шахрайстві і звернувся до суду, оскільки, на думку мільярдера, Був'є продавав йому картини за завищеною ціною.