В адміністрації Байдена створили робочу групу для розслідування, як в іранські дрони потрапили західні технології – CNN
Минулого місяця британська слідча організація Conflict Armament Research вивчила кілька безпілотників, збитих в Україні, і виявила, що 82% їхніх компонентів було вироблено компаніями, що базуються у США, ідеться в матеріалі. Серед компонентів, виявлених у деяких безпілотниках, – процесори виробництва технологічної компанії Texas Instruments із Далласа, а також двигун виробництва австрійської фірми Bombardier Recreational Products. У матеріалі CNN ідеться, що "ненавмисне" потрапляння технологій "у пастку іранської індустрії" демонструє, як легко їх може бути модернізовано для військових цілей.
Окрім того, CNN зазначив, що Тегеран уже почав передавати Москві креслення та компоненти для виробництва дронів.
До робочої групи для розслідування залучено, зокрема, міністерства оборони, юстиції, торгівлі та казначейства, а також Державний департамент. Роботу контролює Рада національної безпеки Білого дому, ідеться у матеріалі. Як розповів CNN високопоставлений представник адміністрації, робота групи є частиною "ширшого та цілісного підходу" щодо роботи з Іраном.
9 грудня США ввели санкції проти російських організацій, які причетні до угоди РФ з Іраном щодо БПЛА.
Контекст:
Росія застосовує в Україні щонайменше два види іранських БПЛА – дрони-камікадзе Shahed-136 та багатоцільові БПЛА Mohajer-6. Росіяни перефарбували Shahed у свої кольори й назвали "Герань-2".
17 грудня представник Головного управління розвідки (ГУР) Міноборони України Андрій Юсов заявив, що Росія отримала нову партію дронів-камікадзе.