В адміністрації Байдена зможуть працювати ті, хто в минулому вживав марихуану
Працівники, які вживали марихуану, зможуть працювати в адміністрації президента США Джо Байдена на позиціях, які не потребують доступу до секретної інформації.
В адміністрацію президента США Джо Байдена прийматимуть працівників, які в минулому вживали марихуану. Кожного кандидата розглянуть індивідуально, повідомив телеканал NBC News 26 лютого з посиланням на чиновників Білого дому.
Вживання марихуани у США є законним у деяких містах і штатах, проте є незаконним відповідно до федерального законодавства і є чинником, який потенційно дискваліфікує їх під час одержання допуску до секретної інформації, зазначили журналісти.
Працювати такі кандидати будуть лише на посадах, які не потребують доступу до секретної інформації. На час роботи в адміністрації вони муситимуть відмовитися від наркотика.
Журналісти додали, що рекреаційні наркотики заборонені федеральним законом, але на рівні штатів їх активно легалізують, у зв'язку з чим пункт про невживання канабісу стає проблемним для значної кількості претендентів.
Представник Білого дому заявив, що нові принципи захистять національну безпеку і поліпшать кадрову політику, щоб талановиті та висококваліфіковані кандидати, які вживають марихуану, могли служити американському народу.
Водночас він не вказав, скільки потенційних співробітників позбавлять права на роботу за вживання марихуани. Однак, за його словами, цього питання торкнулося досить кандидатів, тому адміністрація Байдена вирішила провести ретельний аналіз політики цього питання.
Конгрес США вперше розглянув і підтримав декриміналізацію канабісу на всій території країни 4 грудня минулого року, повідомляв NBC News. Палата представників проголосувала за виключення марихуани з федерального закону про контрольовані речовини. За документ проголосувало 222 демократи, проти висловилися шестеро демократів і 158 республіканців.
Комісія ООН із наркотичних речовин прибрала канабіс зі списку найнебезпечніших наркотиків 2 грудня. До складу цієї комісії входить 53 держави.