В академії наук Білорусі на зустріч із Лукашенком допустили тільки перевірених учених

Перед зустріччю з Лукашенком учених, які підтримали протести, відправили у відрядження
Фото: president.gov.by

Перед візитом президента Білорусі в Національну академію наук із її співробітниками провели роботу, до спілкування з главою держави допустили людей із перевіреного пулу. Про це повідомила білоруська служба "Радыё Свабода".

11 вересня президент Білорусі Олександр Лукашенко виступив у Національній академії наук, добір кандидатів на цю зустріч був важким, тому що місяць тому багато вчених приєдналося до акцій протесту і вимагало відставки глави держави. Про це повідомило "Радые Свабода".

Учасників зустрічі з Лукашенком ретельно фільтрували, зазначає радіо.

"Напередодні візиту особливо небезпечних бунтарів терміново відправили на дводенні завдання. До тіла допускали тільки людей із перевіреного пулу. Заходи безпеки, звичайно, максимальні. Під кожним стовпом – тихар, автозак із прапором у дворі, автобуси без номерів. Збиралися навіть закрити інститутські корпуси, щоб співробітники не виходили на вулицю", – розповів один із учених.

Лукашенко на зустрічі заявив, що "в середовищі молоді є ті, хто перебуває в невігластві щодо недавнього минулого", повідомила пресслужба президента Білорусі.

"Так, вони не можуть знати всіх негараздів лихих 90-х. Хоча про це могли б їм розповісти батьки, та й ми теж. Сумно, що наших дітей тягнуть на вулиці. Вони наївно вірять, що заради світлого майбутнього допустимо і навіть необхідно зруйнувати сьогодення", – зауважив Лукашенко.

З 4-го до 8 серпня в Білорусі тривало дострокове голосування на виборах президента, а 9 серпня відбулося основне. На пост президента балотувалося п'ятеро кандидатів. 14 серпня ЦВК оголосила остаточні підсумки виборів президента. За офіційними даними, перемогу здобув Лукашенко, за якого проголосувало 80,1% виборців. Друге місце з 10,1% голосів посіла кандидатка від опозиції Світлана Тихановська. Інші кандидати набрали менше ніж 2%. Водночас альтернативні екзитполи показували протилежну картину – упевнену перемогу Тихановської.

Вибори в Білорусі відбулися без незалежних міжнародних спостерігачів. Після закриття виборчих дільниць 9 серпня в кількох містах розпочалися протести, які тривають до сьогодні. До акцій долучилися трудові колективи найбільших білоруських підприємств. Мітингувальники звинувачують владу у фальсифікаціях і вимагають проведення нових виборів.

Білоруські силовики жорстко розганяли мітинги, зокрема з використанням світлошумових гранат, гумових куль і водометів. Загалом на акціях протесту затримали понад 10 тис. осіб. За офіційними даними, загинуло четверо учасники мітингів.