В Аргентині виявили новий вид хижих динозаврів. Рептилії мешкали на Землі майже 80 млн років тому
Учені розповіли про новий вид хижих динозаврів під назвою Llukalkan aliocranianus. Рептилії належали до сімейства абелізаврових, вони жили в Південній півкулі, повідомляють на порталі наукової інформації Phys.org.
Динозавр був одним із 10 виявлених "двійників" тиранозаврів, які жили в Північній півкулі. Такий вид рептилій мешкав на Землі майже 80 млн років тому.
"Хижак був, імовірно, одним із головних у пізньому крейдяному періоді у всій Патагонії, у регіоні, куди входять Аргентина і Чилі. Він був величезного розміру, до п'яти метрів у довжину, володів могутніми щелепами, дуже гострими зубами і величезними кігтями та розвиненим нюхом", – ідеться у статті.
Назву тварини утворено від слова Llukalkan, що мовою індіанців племені мапуче означає "викликає страх", і латинського aliocranianus – "інший череп". Вид жив майже 80 млн років тому.
Викопні рештки знайшли у формації Баджо-де-ла-Карпа, поблизу знаменитого місця знахідки копалин у Ла-Інвернаде, в Аргентині.
Абелізаврові, представником яких був виявлений вид, належали до тероподових динозаврів довжиною в середньому від п'яти до дев'яти метрів. Вони жили на південному субконтиненті Гондвана, який розпався на Африку, Індію, Антарктиду, Австралію і Південну Америку. Зараз відомо про 10 представників цього виду.
"Абелізаврові нагадували тиранозавра в загальному вигляді. У них були крихітні короткі передні лапи і незвично короткі, глибокі черепи, які часто мали гребені, шишки та роги. Рухаючись прямо на задніх кінцівках із величезними кігтями, вони могли завдати удару своїй здобичі", – зазначили вчені.
Чудовою рисою нового динозавра є невелика, заповнена повітрям пазуха в зоні середнього вуха. Досі цього не помічали в абелізаврових. Це може означати, що динозавр мав гостріший слух на зразок сучасного крокодила.
Учені вважають, що абелізаврові були широко розповсюдженими перед початком вимирання динозаврів, це сімейство динозаврів знаходило нові еволюційні шляхи й досить швидко змінювалося.