В Азербайджані порушили кримінальну справу за заклики до тероризму щодо російського журналіста
Російський військовий журналіст Семен Пегов закликав росіян приїжджати в Нагірний Карабах для участі в бойових діях на боці Вірменії і закликав до порушення територіальної цілісності Азербайджану, повідомили в азербайджанській Генпрокуратурі.
В Азербайджані порушили кримінальну справу стосовно автора Telegram-каналу WarGonzo, російського військового журналіста Семена Пегова за статтями Кримінального кодексу про заклики до тероризму, антидержавні заклики і незаконний перетин кордону. Про це повідомляє пресслужба Генпрокуратури країни.
У повідомленні йдеться, що Пегов оприлюднив у соцмережі відео з вірменськими добровольцями. Крім того, він закликав росіян приїжджати в Нагірний Карабах для участі у бойових діях на боці Вірменії та "поширював аналогічні матеріали, закликаючи до порушення територіальної цілісності" Азербайджану.
Генпрокуратура Азербайджану надіслала запит про надання правової допомоги до правоохоронних органів Росії. Триває розслідування.
Пегов – автор блогу WarGonzo, раніше він працював військовим кореспондентом телеканала Life. Зараз Пегов публікує свої матеріали на сайті RT і РЕН ТВ.
Пегов їздив на окупований Донбас, співпрацював з російською співачкою Юлією Чичеріною, яка підтримує бойовиків. У 2020 році приїжджав до Білорусі з метою висвітлювати затримання бійців "ПВК Вагнер", його затримали під час протестів після президентських виборів.
У 1991 році за підтримки Вірменії Нагірний Карабах оголосив про незалежність від Азербайджану. Це призвело до бойових дій, що тривали до 1994 року. Збройний конфлікт завершився підписанням Бішкекського протоколу про перемир'я і припинення вогню, але час від часу між сторонами виникають збройні сутички. За час конфлікту в регіоні загинуло понад 30 тис. осіб.
Азербайджан вважає Нагірний Карабах окупованою Вірменією територією.
27 вересня 2020 року в Нагірному Карабасі спалахнув наймасштабніший за останні роки конфлікт. Міністерство оборони Азербайджану звинуватило Вірменію в "масштабній провокації", обстрілі позицій азербайджанської армії та оголосило про початок "стрімкого контрнаступу". Вірменська влада зі свого боку заявила, що азербайджанські військові ініціювали наступ на Нагірний Карабах. Під час конфлікту сторони використовують танки, важку артилерію й авіацію. Повідомляли про загиблих і поранених військовослужбовців і мирних жителів.
Воєнний стан ввели як у Вірменії, так і в окремих районах Азербайджану. Обидві країни, що беруть участь у конфлікті, оголосили мобілізацію.
3 жовтня у Вірменії заявили, що Азербайджан перейшов у масштабний наступ, який силам самооборони невизнаної республіки вдалося зупинити.
9 жовтня під час переговорів у Москві представники Азербайджану і Вірменії домовилися про припинення вогню в Нагірному Карабасі із 12.00 10 жовтня. Однак після настання перемир'я обидві сторони звинуватили одна одну в його порушенні.