В Азербайджані повідомляють, що вірменська сторона обстріляла місто Мінгечаур, де розташована велика ГЕС
Азербайджанські міста Мінгечаур, Тертер і Горадіз зазнали ракетного обстрілу, стверджують у Баку. У Мінгечаурі розташована найбільша в Закавказзі гідроелектростанція.
Вірменські збройні сили ввечері 4 жовтня завдали ракетного удару по азербайджанському місту Мінгечаур, про це написав у Twitter помічник президента Азербайджану Хікмет Гаджієв.
"Державний терор Вірменії проти мирного населення Азербайджану триває. Кілька хвилин тому збройні сили Вірменії завдали ракетного удару по промисловому місту Мінгечаур в Азербайджані. У Мінгечаурі розташовані водосховище і головна електростанція. Варварський спосіб вияву відчаю", – заявив Гаджієв.
Він уточнив, що по Мінгечауру випустили дві ракети.
У соцмережах з'явилося відео ракетної атаки на Мінгечаур і збивання ракет системами ППО, достовірність запису не підтверджено.
Міністерство оборони Азербайджану повідомляє, що увечері 4 жовтня ракетного обстрілу зазнали міста Тертер і Горадіз, вогонь вірменські військові вели з головного міста невизнаної Нагірно-Карабаської Республіки Степанакерта (Ханкенді).
Під час попереднього загострення карабаського конфлікту в липні 2020 року з'являлися повідомлення, що нібито у Вірменії розглядають можливість завдання удару по інфраструктурі Мінгечаурської ГЕС – найбільшої в Закавказзі. Прорив дамби водосховища міг би призвести до масштабної катастрофи. У Баку стверджували, що як відповідь готові атакувати Мецаморську АЕС у Вірменії.
У Нагірному Карабасі спалахнув 27 вересня наймасштабніший за останні роки конфлікт. Міністерство оборони Азербайджану звинуватило Вірменію в "масштабній провокації", обстрілі позицій азербайджанської армії й оголосило про початок контрнаступу. Вірменська влада, зі свого боку, заявила, що азербайджанські військові ініціювали наступ на Нагірний Карабах. Під час конфлікту сторони використовують танки, важку артилерію й авіацію.
3 жовтня у Вірменії заявили, що Азербайджан перейшов у масштабний наступ, який силам самооборони невизнаної республіки вдалося зупинити.
4 жовтня ракетний і артилерійський вогонь вели по декількох азербайджанських населених пунктах, включно з містом Гянджа. Відповідальність за обстріли взяло на себе керівництво невизнаної Нагірно-Карабаської Республіки.