В Іспанії зафіксували десятки випадків інфікування людей щурячим гепатитом
Дослідники виявили в Іспанії десятки пацієнтів зі щурячим гепатитом Е. Це найбільша у світі серія хвороби, уперше виявленої в Гонконгу 2018 року, пише 12 травня іспанська газета El Pais.
Відомо, що приблизно третина щурів, які живуть в іспанських містах, є носіями збудника, але немає чіткого уявлення про те, як він передається людині. Реальна захворюваність також невідома, хоча перші результати дають змогу припустити, що в Іспанії щорічно реєструють понад 100 випадків. Дослідники підтвердили приблизно 40 випадків, і ця цифра й далі зростає. Пацієнти проживають у різних частинах країни. Це свідчить про те, що вірус є на значній частині території, повідомили дослідники.
Видання зазначає, що немає жодних ознак того, що кількість хворих найближчими роками зросте, радше буде з'ясовано причину багатьох гепатитів, класифікованих до цього часу як "невідомого походження".
Запитання, яке зараз ставлять дослідники, полягає в тому, як збудник передається від щурів до людей, йдеться в публікації. "У нас є дві гіпотези. Ми знаємо, що тварини виділяють вірус через фекалії й, найімовірніше, також через сечу, тому перша можливість полягає в тому, що в такий спосіб забруднюються харчові продукти й рідини або поверхні та інструменти, які з ними контактують", – сказав дослідник, який спеціалізується на гепатитах в Інституті біомедичних досліджень Маймонідеса в Кордові, Ріверо Хуарес. Другий варіант полягає в тому, що є інший вид тварин, який відіграє роль безсимптомного проміжного господаря.
Головну частину нових результатів презентували на нещодавньому конгресі Європейського товариства клінічної мікробіології та інфекційних захворювань, який відбувся в Барселоні. Група вивчення вірусного гепатиту наукового товариства виділила грант у розмірі €30 тис. на початкове дослідження. У ньому, крім іспанських, візьмуть участь лікарні й дослідні центри з Великобританії, Швеції, Італії, Угорщини, Румунії та Туреччини, щоб дізнатися рівень захворюваності в цих країнах.
Уперше цей вірус виявили в Німеччині 2010 року, хоча спочатку вважали, що людина не може його підчепити, пише El Pais. Ситуація змінилася у 2018 році, коли гонконгські дослідники виявили перший випадок захворювання в пацієнта, якому зробили трансплантацію печінки. Після цього там само встановили ще кілька таких діагнозів (до 16).