В Італії нещепленим дітям заборонили відвідувати школи та дитячі садочки
За рішенням італійського уряду, батьки із 12 березня повинні надати сертифікат про проходження дитиною обов'язкової вакцинації під загрозою виключення з навчального закладу або штрафу в розмірі €500.
Із 12 березня в дитячі садки і школи Італії не допускають дітей, чиї батьки не надали сертифікату про проходження обов'язкової вакцинації. Про це повідомляє Il Giornale.
Цього дня минула дія постанови уряду, якою у 2018 році було продовжено строки кампанії щеплення. У разі відмови в наданні документів дитині загрожує виключення з навчального або дошкільного закладу, а батьків може бути оштрафовано на €500.
Середнє охоплення щепленнями в Італії становило менше ніж 95%, що є пороговим значенням, яке, за даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, гарантує колективний імунітет. Особливо складна ситуація виникла у зв'язку з поширенням кору, пише видання.
Як зазначає The Local, в Італії сильні забобони, згідно з якими комбіноване щеплення від кору, краснухи і паротиту може призвести до дитячого аутизму. Водночас політики "Руху п'яти зірок" до приходу в уряд вільно або мимоволі підтримували цю конспірологічну теорію, критикуючи спроби колишнього уряду посилити санкції за відсутність щеплень, пише сайт.
Нинішній міністр охорони здоров'я Джулія Грілло, яка представляє "Рух п'яти зірок", 11 березня написала у Facebook, що не вважає запровадження сертифікатів про обов'язкові щеплення відступом від партійних принципів. За її словами, уряд виступає проти примусу і за надання громадянам повної інформації про необхідність профілактики захворювань.
Міністр підкреслила, що низький рівень охоплення щепленнями ставить під загрозу відвідування шкіл дітьми, у яких знижений імунітет.
Грілло водночас заявила про намір у 2019 році скоротити перелік обов'язкових вакцин для італійських дітей.
У січні 2019 року ВООЗ склала щорічний список загроз здоров'ю людства. До нього вперше увійшла відмова від щеплень. В організації зазначили, що у світі захворюваність на кір зросла на 30%, зокрема у країнах, які були близькими до повної ліквідації цієї хвороби.