В уряді Італії заявили, що "Вагнер" стоїть за напливом нелегальних мігрантів з Африки

ПВК "Вагнер" причетна до проблеми міграції в Італії, заявив міністр оборони
Фото: EPA
Уряд Італії заявив 13 березня, що за напливом човнів із мігрантами, які намагаються перетнути центральне Середземне море, стоїть російська приватна військова компанія "Вагнер". Про це повідомляє Reuters.

На думку міністра оборони Гвідо Крозетто, це відбувається в межах стратегії Москви щодо дій у відповідь проти країн, які підтримують Україну.

Міністр вважає, що зараз можна "з упевненістю сказати", що збільшення кількості мігрантів, які відпливають від африканських берегів, переважно є частиною "чіткої стратегії гібридної війни", котру реалізує "Вагнер". Крозетто наголосив, що "Вагнер" використовує для цього свій вплив в африканських країнах.

За даними міністерства внутрішніх справ Італії, цьогоріч у країну прибуло майже 20 тис. осіб порівняно із 6100 за той самий період 2022 року. Проблема міграції чинить тиск на правий уряд, зазначає Reuters.

На запит Reuters власник ПВК "Вагнер" Євген Пригожин відповів голосовим повідомленням у Telegram.

"Ми гадки не маємо, що відбувається з міграційною кризою, нас це не хвилює, у нас своїх справ купа", – заявив Пригожин і висловився на адресу Крозетто нецензурним словом.

Контекст:

ПВК "Вагнер", у лавах якої перебувають найманці й завербовані у тюрмах ув'язнені, активно бере участь у бойових діях в Україні. Вона була основною наступальною силою РФ під Бахмутом Донецької області.

За інформацією Білого дому станом на 22 грудня 2022 року, сили ПВК "Вагнер", скеровані в Україну, становили 50 тис. найманців, із них 10 тис. – контрактники, а ще 40 тис. – завербовані в тюрмах ув'язнені. Про це пише The Hill.

ЗМІ повідомляли, що участь у вербуванні ув'язнених брав особисто Пригожин, оприлюднили відео з колонії, де він виступав перед ув'язненими. Пригожин назвав себе "представником" ПВК "Вагнер" і попередив, що шукає найманців для участі у "важкій війні".

В атаках на Бахмут ПВК "Вагнер" втратила найефективніші частини, написав в оперативному аналізі 6 березня американський Інститут вивчення війни.

26 січня США визнали ПВК "Вагнер" транснаціональною злочинною організацією й запровадили додаткові санкції проти неї.

26 лютого Євросоюз ввів санкції проти осіб, пов'язаних із ПВК "Вагнер".

Сили ПВК "Вагнер" звинувачують у діях у кількох африканських країнах, зокрема Лівії, Малі та Центральноафриканській Республіці.