У ЄС погодили безвізовий режим із Великобританією після Brexit
Для короткострокових поїздок громадян Великобританії в країни Євросоюзу візу після Brexit вимагати не будуть, заявили посли ЄС. Якщо Сполучене Королівство в майбутньому запровадить візові вимоги для громадян хоча б однієї країни-члена, буде застосовано механізм взаємності.
Постійні представники країн – членів Європейського союзу 1 лютого погодили безвізовий режим для громадян Великобританії після її виходу зі спільноти. Про це йдеться в повідомленні на сайті Ради ЄС.
"Посли ЄС погодили, що після виходу Великобританії з Європейського союзу громадянам Сполученого Королівства, які прибувають на короткостроковий період у зону Шенгену (90 днів протягом кожних 180 днів), необхідно надати безвізове право на подорож", – інформує прес-служба Євроради.
Посли Євросоюзу уповноважили країну, що головує в Раді ЄС, розпочати переговори з Європейським парламентом у зв'язку із цією законодавчою ініціативою.
Згідно з правилами ЄС, безвізовий режим запроваджують на умовах взаємності, зазначили в раді. Уряд Сполученого Королівства заявив, що не має наміру вимагати візи від громадян ЄС, які здійснюють короткострокові поїздки до Британії. Якщо ж Сполучене Королівство запровадить візові вимоги для громадян принаймні однієї країни-члена в майбутньому, буде застосовано механізм взаємності, заявили посли ЄС.
22 листопада 2018 року ЄС і Великобританія на рівні переговірників погодили 26-сторінкову декларацію про майбутні відносини.
25 листопада лідери ЄС схвалили угоду про Brexit. Європейська рада запропонувала структурам Євросоюзу, щоб документ набув чинності з 30 березня 2019 року. Рада також схвалила політичну декларацію про основи відносин між Євросоюзом і Великобританією після Brexit.
Угоду мають схвалити парламент Великобританії, Європарламент і парламенти всіх держав – членів ЄС.
15 січня 2019 року депутати парламенту Великобританії не підтримали угоди уряду про вихід із ЄС. Відмова парламенту підвищила ймовірність варіанту Brexit за схемою no deal, тобто за умови неузгодженості аспектів виходу сторони просто розходяться і будуть вирішувати всі питання в міру їх виникнення.
Повторне голосування за ратифікацію угоди про Brexit у парламенті Великобританії може відбутися 13 лютого.