В очікуванні гуманітарної допомоги зі США армію Венесуели привели в бойову готовність
Влада Венесуели побоюється доправлення в країну гуманітарної допомоги зі США через те, що під цим приводом у країну можуть увійти американські війська. Армія Венесуели захищатиме територіальну цілісність країни, заявив міністр оборони Владімір Падріно.
У зв'язку з можливим доправленням у Венесуелу гуманітарної допомоги зі США армію країни приведено в повну бойову готовність. Про це повідомляє "Немецкая волна".
Міністр оборони Венесуели Владімір Падріно заявив, що армія має намір захищати "територіальну цілісність" країни.
За даними видання, 19 лютого влада Венесуели повністю перекрила кордони з острівними автономіями Аруба, Бонейра і Кюрасао, які належать до юрисдикції Нідерландів.
У Венесуелі триває політична криза. 10 січня 2019 року Ніколас Мадуро, який здобув найбільше голосів на виборах 2018 року, склав присягу президента. 15 січня підконтрольний опозиції парламент оголосив Мадуро узурпатором.
23 січня десятки тисяч венесуельців вийшли на масові протести проти Мадуро. Цього дня глава парламенту Хуан Гуайдо оголосив себе виконувачем обов'язків президента країни.
Президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп заявив, що визнає це рішення.
24 січня президент РФ Володимир Путін висловив підтримку Мадуро.
31 січня Європарламент визнав Гуайдо законним президентом Венесуели. 4 лютого 19 країн Європейського союзу ухвалили спільну декларацію, у якій визнали Гуайдо тимчасовим президентом цієї країни.
5 лютого військовослужбовці венесуельської армії, підконтрольні Мадуро, заблокували міст на кордоні з Колумбією, по якому в країну мали доправити гуманітарну допомогу. Чинний президент заявив, що військові не пустять у країну гуманітарний вантаж через побоювання, що під цим приводом у країну можуть увійти американські війська.
Гуайдо заявив, що гуманітарна допомога надійде до Венесуели 23 лютого.
19 лютого Мадуро анонсував отримання 300 тонн гуманітарної допомоги з Росії.