В Угорщині назвали причини, через які вона відкладає ратифікацію прийняття Швеції у НАТО
У тексті під назвою "Три причини, через які парламент Угорщини має рацію, що вагається щодо вступу Швеції у НАТО", йдеться, що є "достатня кількість претензій".
Ковач перерахував три головні питання. На його думку, перше – це "постійне підривання відносин" із боку Швеції. Він заявив, що Швеція неодноразово намагалася зачепити інтереси Угорщини у дипломатичний спосіб.
Друге – "демонстрація моральної переваги". Ковач нагадав про інцидент, коли активісти у Стокгольмі спалили Коран.
"Не Угорщина, ймовірний злісний порушник верховенства закону, виправдовувала цю провокацію проти Туреччини, НАТО й узагалі будь-якої розумної людини тим, що це "вияв свободи", що прикриває явний расизм маскою моральної переваги", – написав він.
Третє, на думку представника Угорщини, – це "відсутність уваги та поваги". Він заявив, що відносини між двома країнами "погіршилися з роками", а "подолання розриву" йому здається "складнішим у ці важкі часи".
Ковач нагадав нещодавнє висловлювання прем'єр-міністра Угорщини Віктора Орбана про те, що вступ Швеції у НАТО є "правильним із погляду логіки, людяності та честі" і не завдає шкоди інтересам Угорщини. Однак Ковач додав, що в Угорщині вбачають необхідність прояснити ситуацію зі Швецією, перш ніж продовжити.
Контекст:
Швеція та Фінляндія одночасно подали заявки на вступ у НАТО 18 травня 2022 року – після того, як РФ розпочала повномасштабне вторгнення в Україну.
29 червня 2022 року Альянс ухвалив рішення про запрошення Фінляндії і Швеції до членства в Альянсі.
1 березня Фінляндія також схвалила законопроєкт про вступ у НАТО.
Для того, щоб Швеція стала членом НАТО, ще Туреччина й Угорщина мають ратифікувати її заявку. Усі інші 28 із 30 країн-союзників уже зробили це.