В Угорщині ухвалили закон про заборону "гей-пропаганди" у школах

Влада Угорщини останні роки активно обмежує права представників ЛГБТ
Фото: depositphotos.com
Парламент Угорщини ухвалив закон, який забороняє ділитися з неповнолітніми будь-якою інформацією про ЛГБТ або зміну статі. Про це повідомляють видання Index і Associated Press.

Це закон запропонували депутати керівної партії "Фідес", у якій парламентська більшість. У підсумку закон підтримали 157 голосами, проти був лише один. Разом із "Фідес" проєкт підтримали і депутати від правої партії "Йоббік".

Водночас опозиція, яка виступала проти ініціативи, бойкотувала засідання парламенту.

Спочатку законопроєкт мав на меті боротьбу з педофілією. Водночас у ньому є поправки, які забороняють зображення будь-якої сексуальної орієнтації, окрім гетеросексуальної, а також інформацію про зміну статі у шкільних програмах статевого виховання. Цю інформацію заборонено подавати і у фільмах та рекламі, призначених для осіб віком до 18 років.

Ці поправки внесли в законопроєкт в останній момент перед голосуванням, повідомляє правозахисна організація Human Rights Watch.

Окрім них, у документі були й інші ворожі до ЛГБТ положення. Наприклад, в одному з них зазначали, що держава має захищати "сімейні відносини, засновані на стосунках між батьками і дітьми, де мати – жінка, батько – чоловік". Інше положення спрямоване на "забезпечення прав дітей на ідентичність, яка відповідає їхній статі під час народження".

У Human Rights Watch вважають, що цей закон може сприяти насильству та іншим формам переслідування ЛГБТ-молоді. Окрім того, він порушує права на свободу вираження поглядів і свободу від дискримінації, гарантовані Європейською конвенцією з прав людини.

Контекст:

Влада Угорщини останні роки активно обмежує права представників ЛГБТ і трансгендерів. Зокрема, навесні минулого року парламент Угорщини ухвалив закон, який забороняє трансгендерам змінювати стать.

У грудні парламент Угорщини вніс поправку до конституції, згідно з якою матір'ю може бути лише жінка, батьком – лише чоловік. Також у країні змінили правила усиновлення – це можуть робити лише подружні пари. Водночас ЛГБТ-шлюби у країні не узаконено.