В Україні планують легалізувати криптовалюту до літа цього року

Гетманцев додав, що законопроєкт про криптовалюту розглянуть у першому читанні першого кварталу
Фото: depositphotos.com

До літа 2025 року в Україні планують офіційно легалізувати криптовалюту. Про це заявив голова комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев на заході "Нова економіка: криптовалюти, CBD та OnlyFans", його цитує Mezha.Media.

За його словами, основну частину законопроєкту щодо легалізації криптовалюти вже повністю підготували, і тривають обговорення стосовно фінансового моніторингу операцій і питань оподаткування.

Гетманцев підкреслив, що для власників криптовалюти не передбачено жодних податкових пільг. Міжнародні експерти, які надають консультації Україні щодо цього, застерігають, що запровадження спеціальних умов для криптовалютного ринку може призвести до нерівних податкових умов і негативно вплинути на традиційний бізнес.

Припускають, що оподаткування криптовалюти буде аналогічним оподаткуванню інших інвестиційних активів. Водночас тривають дискусії щодо перехідного періоду для власників криптовалюти, які не можуть підтвердити легальність її придбання. У такому разі податки доведеться сплачувати не лише з прибутку, а і з повної вартості активів.

Гетманцев також зазначив, що логічним регулятором криптовалютного ринку є Національна комісія із цінних паперів, проте зараз цей орган не має достатніх можливостей для виконання такої функції. На його думку, поки що питання регулювання криптовалюти має залишатися в компетенції Національного банку України.

Депутат додав, що законопроєкт про криптовалюту у першому читанні розглянуть у першому кварталі.

"Пообіцяти точно я можу, що ми зробимо все можливе, аби цей закон хоча б до літа цього року [ухвалили]", – заявив Гетманцев.

Контекст:

За результатами дослідження аналітичної компанії Chainalysis, Україна посіла шосте місце у глобальному рейтингу приймання криптоактивів. Водночас Національний банк України не визнає криптовалют, але операцій із ними законодавчо не заборонено.

17 лютого 2022-го Рада ухвалила закон про віртуальні активи, а в січні 2023-го – закон про оподаткування платіжних систем. Нардеп від "Голосу" Ярослав Железняк тоді заявляв, що документ "легалізує електронні гроші" й дасть змогу сплачувати ними податки.