В уряді Ічкерії заявили, що чеченський блогер Абдурахманов живий. ЗМІ повідомляли про його вбивство
У пресслужбі уряду додали, що Абдурахманов перебуває під захистом шведської поліції. Там також відкинули слова директора ЧДТРК "Грозный" про нібито причетність Закаєва до ймовірного вбивства Абдурахманова.
Видання звернулося до поліції Швеції з офіційним запитом.
"Зараз нам нема чого додати до нашого попереднього коментаря", – ідеться в офіційній відповіді прессекретаря відомства. Раніше у поліції Швеції не підтверджували й не коментували відомостей про ймовірне вбивство Абдурахманова, писало "Кавказ.Реалии".
Про те, що відомого блогера Абдурахманова вбили у Швеції, на початку грудня повідомило кілька джерел, спочатку – Telegram-канали, пізніше й ЗМІ. Останній запис у Telegram-каналі блогера було опубліковано увечері 30 листопада.
Керівник ЧДТРК "Грозный" Чингіз Ахмадов заявив, що до ймовірного вбивства блогера причетний Закаєв, який живе в еміграції.
6 грудня Закаєв дав інтерв'ю телеканалу "Київ", у якому зазначив, що діяльність Абдурахманова дуже болісна для глави Чечні Рамзана Кадирова та його оточення. Він нагадав, що Абдурахманов покинув Росію після конфлікту із родичем глави Чечні.
Контекст:
Абдурахманов відомий своєю критикою влади Чечні. На його YouTube-каналі ABU-SADDAM SHISHANI майже 500 тис. підписників. У 2015 році він виїхав із Росії після того, як у нього стався конфлікт із родичами Кадирова. Він набув статусу політичного біженця у Швеції. Як зазначала "Немецкая волна", у Чечні Абдурахманова обвинувачують у зв'язках із джихадистами з "Ісламської держави".
У 2020 році на Абдурахманова було скоєно замах – на нього напав чоловік із сокирою. Блогер зумів знешкодити нападника та передати його поліції. Абдурахманов заявляв, що за цим злочином стоять російські спецслужби. Вирок у справі ухвалили у січні 2021 року.
У грудні 2021 року блогер повідомив про зникнення його родичів. Родичі зникли також у ще п'ятьох чеченських опозиціонерів, які живуть поза Чечнею. За даними "Русской службы ВВС", майже всі критики Кадирова живуть за кордоном і мають давній конфлікт із чеченським керівництвом.