У замаху на Скрипаля підозрюють агента ФСБ із позивним Гордон – ЗМІ
За даними The Mirror, у поліції Великобританії побоюються, що агент ФСБ із позивним Гордон устиг повернутися в Росію. Його підозрюють у замаху на колишнього російського розвідника Сергія Скрипаля та його доньку Юлію у британському Солсбері.
Поліція Великобританії підозрює у замаху на колишнього російського розвідника Сергія Скрипаля та його доньку Юлію у британському Солсбері 54-річного агента ФСБ із позивним Гордон, повідомляє The Mirror 22 квітня.
За даними видання, чоловік може використовувати псевдонім Міхаілс Савікіс і ще два інші імені.
Водночас британська поліція підозрює, що Савікіс уже повернувся у Росію, тому допитати його не вийде.
Детективи припускають, що Гордон був однією із шести осіб, причетних до замаху на Скрипалів, яких отруїли нервово-паралітичним газом "Новачок".
Інформація про колишнього агента ФСБ з'явилася під час п'ятигодинного допиту в поліції Лондона колишнього агента КДБ Бориса Карпічкова, який проживає у Великобританії. Він розповів правоохоронцям, що стикався з Гордоном на початку 90-х років. У КДБ Гордон був капітаном, а після розвалу СРСР вступив на службу до ФСБ. Він здобув вищу юридичну освіту у Латвії, використовував легенду успішного бізнесмена у сфері безпеки.
Карпічков, за даними видання, повідомив, що підозрюваний – "дуже розумна, освічена, амбітна і жорстока людина", яка також вивчала бойові мистецтва і вміє швидко завойовувати довіру інших людей.
Він також заявив, що Гордон виконував "найбрудніші" доручення ФСБ. За даними Карпічкова, відомо щонайменше про одне скоєне ним убивство – кримінального авторитета в Латвії.
66-річного Скрипаля та його 33-річну доньку Юлію госпіталізували із симптомами отруєння 4 березня. Пізніше обоє вийшли з критичного стану. Слідство з'ясувало, що під час замаху використовували розроблений у Росії нервово-паралітичний агент "Новачок".
У відповідь на атаку приблизно 30 країн вислали російських дипломатів. Зі США депортували 60 представників РФ. Також Білий дім закрив Генконсульство РФ у Сіетлі. Кремль після цього оголосив персонами нон ґрата дипломатів із 25 країн.
Речник російського МЗС Марія Захарова заявляла, що агента "Новачок" ніколи не розробляли в РФ. За її словами, його могли створити у країнах Заходу колишні радянські вчені. Президент РФ Володимир Путін стверджував, що такі речовини здатні виробляти приблазно 20 країн світу.
29 березня стало відомо, що Юлія Скрипаль отямилася і почала розмовляти. 9 квітня її виписали з лікарні. За даними ЗМІ, вона перебуває в госпіталі на військовій базі. Сергій Скрипаль, за словами лікарів, відновлюється повільніше за дочку, але прогрес помітно.
The Daily Telegraph повідомляло з посиланням на джерела, що особи, які намагалися отруїти Скрипалів, пов'язані з владою РФ.