Вакцина від Pfizer/BioNTech захищає від "індійського" штаму коронавірусу майже на 40% – МОЗ Ізраїлю
Ефективність препарату від Pfizer/BioNTech під час захисту від зараження "індійським" штамом коронавірусу становить 39%. Про це повідомило видання NEWSru.co.il, посилаючись на міністерство охорони здоров'я Ізраїлю.
Вакцина досить надійно захищає від тяжкої форми хвороби COVID-19 на рівні 91%, ідеться в повідомленні. У міністерстві зазначили, що ці висновки зробили на порівняно невеликій вибірці хворих у тяжкому стані. Фахівці продовжують спостереження.
Професор Університету Бен-Гуріона і лідер союзу лікарів Ізраїлю Надав Давидович підтвердив The Times of Israel, що вакцина від Pfizer/BioNTech менш ефективна в запобіганні передаванню інфекції, але вельми дієва для запобігання госпіталізації і тяжким випадкам.
На думку фахівця, не варто покладатися виключно на вакцинацію. Потрібні також "зелені перепустки" (дозвіл на відвідування особами, які перехворіли, і вакцинованими людьми певних місць та будівель. – "ГОРДОН"), тестування і маски, зазначив Давидович.
Контекст:
Від початку епідемії в Ізраїлі підтвердили майже 858 тис. випадків інфікування коронавірусом. Померло за весь період епідемії у країні 6457 осіб, зазначає NEWSru.co.il.
В Ізраїлі повністю вакциновано приблизно 57% населення і більше ніж 78% дорослих (віком від 16 років). Перше щеплення зробило 62% населення (майже 85% дорослого населення).
На тлі зниження рівня захворюваності в Ізраїлі з 1 червня почали скасовувати карантинні обмеження, з 15 червня у країні скасували вимогу носити маски у приміщеннях. Але після того, як у країні почав поширюватися домінантний у світі "індійський" штам коронавірусу, цю норму повернули.
Вакцина BNT162b2 виробництва компаній Pfizer і BioNTech стала першою, яку схвалила ВООЗ (її ефективність оцінюють у 95%).
У липні Ізраїль заявив про зниження ефективності препарату від Pfizer/BioNTech у запобіганні симптомам COVID-19 до 64%, водночас вакцина була на 93% ефективною проти тяжких випадків захворювання. Незважаючи на це, в Ізраїлі 12 липня дозволили робити третю (бустерну) дозу вакцини проти коронавірусної інфекції від Pfizer, яку застосовують за дводозною схемою.
Спалах коронавірусної інфекції виник наприкінці 2019 року в Китаї. 11 березня 2020 року ВООЗ оголосила поширення коронавірусу пандемією.