Вальстрьом категорично відкинула заяву Захарової про розроблення газу "Новачок" у Швеції
17 березня спікер міністерства закордонних справ РФ Марія Захарова заявила, що газ "Новачок", яким, імовірно, у Великобританії отруїли колишнього російського розвідника Сергія Скрипаля, могли розробити у країнах Заходу, зокрема й у Швеції, колишні радянські вчені. Міністр закордонних справ Швеції Маргот Вальстрьом зазначила, що замість таких заяв РФ має відповідати на запитання Великобританії.
Швеція категорично відкидає заяву міністерства закордонних справ Росії про причетність до розроблення нервово-паралітичного агента "Новачок", яким, за версією британського слідства, отруїли колишнього російського розвідника Сергія Скрипаля. Про це у Twitter 17 березня заявила міністр закордонних справ Швеції Маргот Вальстрьом.
"Категорично відкидаємо неприйнятну і необґрунтовану заяву представника МЗС Росії про те, що нервовий агент, використовуваний у Солсбері, могло бути розроблено у Швеції. Замість цього Росія має відповідати на запитання Великобританії", – заявила дипломат.
17 березня спікер міністерства закордонних справ РФ Марія Захарова заявила, що газ "Новачок" ніколи не розробляли у РФ. За її словами, його могли створити у країнах Заходу, зокрема й у Швеції, колишні радянські вчені.
4 березня 66-річного колишнього російського розвідника Сергія Скрипаля та його 33-річну доньку Юлію госпіталізували в британському Солсбері із симптомами отруєння. До лікарні потрапив також поліцейський Нік Бейлі, який першим відвідав будинок Скрипаля. Усі троє досі перебувають у важкому стані.
Слідство з'ясувало, що під час замаху використовували розроблений у Росії нервово-паралітичний агент "Новачок". Про це в британському парламенті заявила прем'єр-міністр Тереза Мей. Вона вимагала від Кремля пояснити подію до вечора 13 березня, інакше Лондон буде вважати інцидент незаконним застосуванням сили Росією проти Великобританії. Позицію Великобританії підтримала влада Франції, США, Німеччини й Австралії.
Москва відмовилася пояснювати інцидент і висунула вимогу надати їй зразки речовини, якою отруїли Скрипалів. Наступного дня Великобританія вислала 23 російських дипломатів і припинила двосторонні контакти з Росією.
За словами міністра закордонних справ Великобританії Бориса Джонсона, "дуже ймовірно", що наказ про застосування нервово-паралітичного агента в Солсбері віддав особисто президент РФ Володимир Путін. У Кремлі назвали цю заяву "приголомшливим і непрощенним" порушенням дипломатичного етикету.
17 березня Росія оголосила персонами нон ґрата 23 британських дипломатів. У міністерстві закордонних справ Великобританії заявили, що чекали відповіді від Росії, але зазначили, що інцидент з отруєнням Скрипаля і його дочки "не має альтернативного пояснення, окрім провини російської держави".
Мей заявила, що Великобританія розгляне наступні кроки щодо РФ після вислання своїх дипломатів.