Варшава спрощує одержання "карти поляка" для українців

Процедура стосується як тих, хто вже подав заявку, так і нових претендентів

Фото: polsha24.com
Заяву на одержання "карти поляка" можна буде подати у будь-якому воєводському управлінні, згідно з місцем перебування у Польщі, а не лише у польських консульствах поза межами країни. Про це повідомляє сайт польського уряду.

Влада країни внесла зміни до закону від 2007 року, згідно з яким заявники чекали на документ на батьківщині й отримували його в консульствах. Тепер громадянам України, які виїхали до Польщі у зв'язку з повномасштабним вторгненням Росії, не потрібно буде повертатися для одержання посвідчення.

"Найближчими тижнями завдяки ініціативі міністерства закордонних справ Республіки Польща подати заяву й одержати "карту поляка" можна буде в усіх 16 воєводських управліннях Польщі", – зазначили в уряді.

Процедура стосується як тих, хто вже подав заявку, так і нових претендентів.

У зв'язку з ускладненою роботою консульств Польщі в Білорусі та Росії вищезазначені положення поширюватимуться і на громадян цих країн, додають у пресслужбі кабміну.

Як нагадав польський уряд, "карта поляка" – це документ, що підтверджує належність до польського народу, але її отримання не означає надання польського громадянства. "Карта поляка", зокрема, звільняє від вимог мати дозвіл на роботу в Польщі, дає право користуватися службами невідкладної медичної допомоги, здобути безплатну вищу освіту в Польщі тощо.

На початку повномасштабного вторгнення російських військ в Україну посол Польщі у Києві Бартош Ціхоцький розповів в ефірі Polskie Radio, що з 2007 року Польща видала "кілька сотень тисяч "карт поляка". Дипломат припустив, що більшість їхніх власників поїхала до Польщі і, ймовірно, вже набула польського громадянства.

Контекст:

Польща послідовно підтримує Україну у її боротьбі проти російської агресії, надаючи гуманітарну та військову допомогу, а також приймаючи українських біженців. Згідно з даними ООН, від початку війни країна прийняла понад 4 млн біженців.

На думку президента Володимира Зеленського, у відносинах між Україною та Польщею зараз найвищий рівень довіри та співпраці "не просто за десятки років, а за життя багатьох поколінь наших народів".