"Важке озброєння – зараз!" Майже 100 експертів зі Східної Європи відповіли на заклик німецької еліти прагнути перемовин із Росією
Група вчених та експертів у сфері східноєвропейської політики з різних країн світу виступила з публічним закликом якнайшвидше передати найбільшу кількість важкого озброєння Україні. Їхнє звернення 19 липня опублікувало мережеве німецьке видання Focus Online.
Лист під заголовком "Важке озброєння – зараз!" – відповідь на виступ групи німецьких інтелектуалів "Перемир'я – зараз!", у якому 29 червня вони закликали закінчити війну в Україні через мирні перемовини.
Нового листа підписали, зокрема, історики Андреас Каппелер і Тімоті Снайдер, німецькі "зелені" політики Ребекка Гармс і Марілуїзе Бек, колишній посол Німеччини в Москві Ернст Штудніц та інші, загалом 96 осіб.
Вони пишуть, що вражені пропозицією "продуктивних перемовин із Москвою" на тлі "масових каліцтв і вбивств цивільного населення на окупованих Росією територіях".
Автори критикують аргумент, що санкції та передавання Україні "зброї стримування" радянського зразка приведуть до миру. Ні те, ні інше не зупинить "російського імперіалізму", вважають вони.
"Будь-хто, хто інтенсивно займався пострадянським простором останні 30 років, знає, як важко мати справу із загарбницькими претензіями Москви. Журналісти або активісти, які вивчали поведінку Кремля в Молдові, на Кавказі та в Україні протягом останніх десятиліть, ніколи не підтримають такого підходу", – ідеться у тексті.
Вихід, який вони пропонують, – "не наступати більше на граблі, які працювали до 24 лютого 2022 року". Україні потрібна важка зброя якнайбільше і якнайшвидше, пишуть автори звернення.
Це необхідно не лише з тактичних, а й зі стратегічних міркувань, оскільки Україна ще довго не буде інтегрована у військові союзи, додають вони.
Контекст:
Група німецьких інтелектуалів (письменники, публіцисти, філософи) 29 червня опублікувала у газеті Die Zeit відкритий лист, у якому закликає Європу відновити мир на континенті за допомогою переговорів та ставить під сумнів необхідність постачання Україні оборонної допомоги. Вони заявили, що не вважають реалістичною перемогу України у воєнний спосіб.
Посол України у Німеччині Андрій Мельник у Twitter відреагував на цей лист. "Тільки не це. Що за купка псевдоінтелектуальних невдах? Усі ви [...] повинні нарешті піти до біса зі своїми поразницькими "порадами". Бувайте", – написав він.
Німецький таблоїд Bild писав, що Німеччина обіцяла Україні зброї на €675 млн, але передала лише 39,9%.
За даними станом на 12 липня, Україна отримала від Німеччини 3 тис. одиниць протитанкової зброї Panzerfaust 3 із 900 пусковими пристроями, сім самохідних гаубиць Panzerhaubitze 2000, 50 протибункерних ракет та іншу зброю. Також українські військовослужбовці отримали від ФРН каски, спорядження, намети та медикаменти.
21 червня видання Welt, посилаючись на список переданої до Києва зброї, повідомило, що канцлер Німеччини Олаф Шольц скоротив військову підтримку України.