Учені за допомогою штучного інтелекту виявили антибіотик, здатний убивати супербактерії
Американські дослідники відкрили за допомогою штучного інтелекту новий тип антибіотика, він здатен убивати 35 типів потенційно смертельних бактерій, повідомляє BBC.
Відкриття зробили в Массачусетському технологічному інституті. Експерти вважають його серйозним проривом у боротьбі зі зростанням проблеми стійкості збудників інфекцій до ліків.
За інформацією ВВС, потужний алгоритм використали для аналізу понад 100 млн хімічних сполук. Учені за допомогою штучного інтелекту проаналізували структуру 2500 ліків, щоб знайти ті, які мають найсильніші антибактеріальні властивості, здатні вбити кишкову паличку. Потім вони дібрали приблизно 100 кандидатів для фізичного тестування.
Новий антибіотик дослідники назвали халіцином. Доктор Массачусетського технологічного інституту Джеймс Коллінз заявив, що це один із найпотужніших антибіотиків, відкритих на сьогодні.
Всесвітня організація охорони здоров'я в липні 2020 року назвала стійкість до антибіотиків однією з найсерйозніших загроз для здоров'я людства.
"Стійкість до антибіотиків зростає до загрозливо високих рівнів у всьому світі. Нові механізми стійкості з'являються й поширюються всюди, погрожуючи здатності лікувати інфекційні захворювання. Дедалі більше інфекцій, наприклад: пневмонію, туберкульоз, зараження крові, гонорею, захворювання харчового походження – стає складніше, а іноді й неможливо лікувати через зниження ефективності антибіотиків", – зазначили у ВООЗ.