Веллер: Коли Росія купує в Ірані дрони й ракети, а в Єгипті реактивні снаряди для "Градів" – це означає, що вона вже ні хріна не може. Навіть цвяхів своїх немає G

Веллер про Росію: Ера екстенсивного землеробства давно закінчилася
Фото: Сергій Крилатов / Gordonua.com
Росія влаштовує другий "Радянський Союз" скрізь, куди вона приходить. Таку думку в інтерв'ю засновнику інтернет-видання "ГОРДОН" Дмитрові Гордону висловив російський письменник Михайло Веллер, який живе в Естонії.

"Припустімо навіть, що цілі Кремля, Путіна виконали на 100%. Тобто російські збройні сили завоювали всю Україну, посадили свій маріонетковий уряд, уся Україна дружно попросилася до складу Росії тощо. Запитання: ну і що далі? Хто житиме краще? Хто буде ставитися до Росії краще? А де буде хоч якесь там піднесення науки, технологій, економіки та інше?" – сказав він.

За словами Веллера, куди Радянський Союз ступав, там він влаштовував такий самий Радянський Союз.

"Відтяв Радянський Союз шматок Карелії у Фінляндії – і тепер там став Радянський Союз, а потім Росія, а там, де залишилася Фінляндія, – туди їздять на закупи тощо. Окупували Південні Курили – тепер через протоку 25 км Японія, а на Південних Курилах, боже мій, таке нещастя. Тобто, розумієте, уся ця пустеля, якась занедбаність, біднота тощо. Це стосується всіх територій. Отже, Росія вступає в Україну – і в Україні робиться Росія", – сказав він.

Веллер вважає, що за таких умов якась кількість російських мільярдерів виштовхне українців і займе їхнє місце, але більше жодних особливих змін не відбудеться.

"Розумієте, коли в Ірані купують дрони й ракети, коли в Єгипті купують реактивні снаряди для "Градів", отже, уже ні хріна не можуть. Навіть цвяхів своїх немає. Тобто ера екстенсивного землеробства давно закінчилася. Тому тут, зрозуміло, війни не потрібно, але починаючи з 1993 року в Росії заточували систему під крісло президента. Спочатку у 1993-му, потім у 1996-му, потім у 1999-му і 2000-му повноваження президента збільшували й збільшували, роблячи його диктатором. Отримали. От виходить, що держава – це навіть не азійська сатрапія. Бо Чингісхан мав уявлення про те, якою має бути імперія. Тут немає жодного уявлення. Ось такий казус. Це те, що [російський учений і письменник] Лев Гумільов називав химерою. Ось поєднання цієї політичної конструкції в наш час із цією країною і народом – це політична химера. І зараз вона щосили... Ось поки акула жива, вона клацає щелепами, хоча вона вже лежить на палубі", – сказав він.

Відео: В гостях у Гордона / YouTube

Контекст:

Веллер народився в Україні у Кам'янці-Подільському 20 травня 1948 року в сім'ї військового медика Йосипа Веллера. Дитинство провів в офіцерських гарнізонах Далекого Сходу й Сибіру. Із золотою медаллю закінчив школу у білоруському Могильові, вступив на філологічний факультет Ленінградського університету.

1978 року короткі гумористичні оповідання Веллера почали публікувати в ленінградських газетах, 1983-го вийшла перша книжка – збірка "Хочу бути двірником". Завдяки рекомендаціям Бориса Стругацького й Булата Окуджави Веллер став членом Спілки письменників СРСР. 1993-го вийшла у світ найвідоміша книжка Веллера "Легенди Невського проспекту" (наклад – 800 тис. екземплярів).

Твори Веллера перекладено англійською, німецькою, французькою, італійською мовами. Письменник неодноразово читав лекції із сучасної прози в університетах Мілана, Єрусалима, Копенгагена.