Венедиктов розповів, чи заходить Путін у соцмережі і чиїм мобільним телефоном користується G

Венедиктов: Я бачив президентський дайджест – на папірцях, про які ви говорите. Він дуже чесний, але він дуже великий
Фото: Ростислав Гордон / Gordonua.com
Російський журналіст, головний редактор радіостанції "Эхо Москвы" Олексій Венедиктов розповів головній редакторці видання "ГОРДОН" Олесі Бацман, що інформацію про те, що відбувається у світі, президент РФ Володимир Путін переважно черпає зі звітів, які йому готують генерали з різних відомств, а також із дайджесту пресслужби. Інтернетом, імовірно, самостійно він не користується.

Російський журналіст, головний редактор радіостанції "Эхо Москвы" Олексій Венедиктов в інтерв'ю головній редакторці видання "ГОРДОН" Олесі Бацман розповів, що з міркувань безпеки у президента РФ Володимира Путіна немає мобільного телефона, а інтернету він просто не довіряє.

Інтерв'ю зараз транслюють на YouTube-каналі журналістки.

"По-перше, безпека. У нього немає власного мобільного, із номером. Є мобільний у прикріпленого, в охоронця, який ходить із ним постійно. Природно, є мобільний у секретаріаті – у прессекретаря, шефа протоколу. До цих речей він ставиться дуже обережно. Він узагалі в цьому сенсі (у плані безпеки інформації) дуже уважний", – сказав Венедиктов.

Він підтвердив, що Путіна немає в соціальних мережах, "інакше це стало б відомо, цього не втримати", і, ймовірно, він самостійно не користується інтернетом. Але його пресслужба, за словами Венедиктова, щодня готує йому дайджести про головні події.

"Я бачив президентський дайджест на папірцях, про які ви говорите. Він дуже чесний, але він дуже великий. Насправді команда [прессекретаря Путіна Дмитра] Пєскова туди реально вбиває і карикатури на нього, і розслідування про нього. Він роздруковує і кладе [президенту на стіл]. Цей дайджест лежить на столі [у Путіна] щодня  я його сам бачив кілька разів", – розповів Венедиктов.

Він сказав, що не знає, чи дивиться Путін YouTube самостійно, але припустив, що "йому показують те, що вважають правильним".

За словами Венедиктова, Путін постійно одержує інформацію від різних силових відомств, часто від тих, які конкурують між собою.

"Щоб ви розуміли, наші правоохоронні органи, які надають йому інформацію, кладуть йому течки щодо різних напрямів. Я це знаю. Тобто він вважає як я це розумію, що якщо течку підписано (якщо генерал такий-то підписав), то воно і правильно. Ми це бачили на прикладі історії з [отруєним російським опозиціонером Олексієм] Навальним, коли неповноцінна, скажімо так, інформація доходила до президента: одна служба приносила одне, інша інше, і він, відповідно, комусь вірив більше, комусь менше. Тобто треба розуміти, що у нього не одне джерело [інформації]. Звісно, вони хочуть вгадати і догодити – це очевидна історія",  сказав Венедиктов.

Журналіст зазначив, що Путін не довіряє інформації в інтернеті, оскільки там багато дезінформації та маніпуляції.

"Він не вірить в інтернет загалом, тому що він вважав (це він сам мені говорив), і, думаю, вважає досі, що інтернет – це зона багато в чому дезінформації та маніпуляції. Він не має рації? Звісно, має. Тому що те, що публікують анонімно, або те, що публікують, умовно кажучи, на [соціальних] платформах, воно, як він вважає, має якусь мету і безвідповідальність. Інформація [на його думку] має бути відповідальною. Генерал може бути поганим, [тому його] можуть розстріляти у дворі. "А тут якийсь нік MH326, а що я з ним зроблю? Він збрехав, усі його репостять..." У цьому сенсі його логіку я розумію. Я з нею не згоден, звісно, тому що я користуюся [інтернетом]", – сказав Венедиктов.

Відео: Алеся Бацман / YouTube

Путіна обрали на посаду президента РФ 2000 року. Після двох строків, 2008 року, він перейшов на посаду глави уряду РФ, а президентом став Дмитро Медведєв. 2012-го і 2018 року він знову виграв президентські вибори. Отже, Путін перебуває при владі 20 років.

У жовтні Путіну виповнилося 68 років.