Верховний суд Індії визнав усю слонову кістку в країні власністю уряду
Постанова Верховного суду визначає, що бивні слонів є урядовою власністю, навіть якщо їх узяли у тварини, яка померла від старості або внаслідок стихійного лиха.
Верховний суд Індії завершив юридичний спір, який тривав приблизно 20 років, постановивши, що всі бивні слонів є власністю уряду, пише газета The Hindu.
Відповідне рішення ухвалила колегія Верховного суду на чолі з Діпаком Місрою. Індійські захисники тварин підтримали рішення суду. На їхню думку, це допоможе боротися з незаконною торгівлею слоновою кісткою й убивством слонів браконьєрами.
Експорт та імпорт слонової кістки в Індії заборонено, але її можна купити на чорному ринку. Закон про належність бивнів уряду ухвалили приблизно 20 років тому, проте браконьєри й торговці використовували лазівку в законодавстві, видаючи взяті в убитих тварин бивні за ті, які належали тварині, що померла з природних причин або загинула внаслідок стихійного лиха.
Тепер Верховний суд однозначно визначив, що бивні належать уряду, навіть якщо померлий слон був у приватній власності.
Закон дає можливість власникам тварин залишати в себе їхні бивні з гарантією, що їх не буде продано іншій особі або вивезено за кордон.