Вершбоу: Сьогодні Росія розглядає розширення НАТО як злочин тисячоліття

Вершбоу заявив, що до 2014 року НАТО і Росія співпрацювали "за багатьма фронтами щодо питання боротьби з тероризмом"
Фото: nato.int

У 2014 році намір президента РФ Володимира Путіна зробити Росію знову великою виразився у спробах установити гегемонію над регіоном, заявив колишній заступник генсека НАТО Александер Вершбоу.

У перші роки президентства Володимир Путін говорив, що Росія може вступити в НАТО, а зараз країна розглядає розширення Альянсу як злочин тисячоліття, сказав колишній заступник генсека НАТО Александер Вершбоу в інтерв'ю "Эху Москвы".

"Я не кажу, що він (Путін. – "ГОРДОН") був серйозним повністю, але це сприяло зміцненню російсько-американського партнерства, яке дало якісь результати. Ми змогли співпрацювати за багатьма фронтами щодо питання боротьби з тероризмом. Росія зберегла свої війська в Косові на кілька років. І багато хто сьогодні в Росії забуває, що тоді відносини між нашими військовими деескалували, тобто наше військове протистояння... була деескалація. Сьогодні Росія розглядає розширення НАТО як злочин не лише століття, але і тисячоліття. Але з 2004-го до 2014 року російські війська в західних округах скорочували, так само як і скорочували військові контингенти НАТО і військову присутність США в Європі", – сказав Вершбоу.

Він зазначив, що "рубіж відбувся у 2014 році", коли намір Путіна зробити Росію знову великою виразився у спробах установити гегемонію над регіоном.

"Ну і відбулося обурливе порушення міжнародного законодавства – перша з часів Другої світової війни насильницька зміна кордонів", – підкреслив Вершбоу.

Відносини між НАТО і Росією погіршилися після анексії Криму і військової агресії Кремля в Україні.

В інтерв'ю американському режисерові Оліверу Стоуну президент РФ Володимир Путін розповідав, що пропонував колишньому американському президенту Біллу Клінтону розглянути можливість вступу Росії до НАТО.