"Від своїх цілей та ідей не відступимо". Навальний прокоментував визнання ФБК екстремістською організацією
"Ми – не назва, не папірець і не офіс. Ми – група людей, які об'єднують і організовують тих громадян Росії, хто проти корупції, за чесні суди і рівність усіх перед законом. Таких – мільйони... Зараз усе зрозуміємо. Розберемося. Змінимося. Еволюціонуємо. Пристосуємося. Але від своїх цілей та ідей не відступимо. Це наша країна й іншої в нас немає", – ідеться в заяві.
Опозиціонер висловив упевненість у тому, що справа проти ФБК, штабів Навального і Фонду захисту прав громадян пов'язана з технологією "Розумне голосування", яка дає змогу виборцям віддати голос проти кандидатів від "Единой России".
Він також зазначив, що всі матеріали справи було оголошено державною таємницею, процес був закритим, а його самого, засновника організацій, про які йшлося, "навіть не запросили", незважаючи на вимоги.
"Коли корупція – основа державної влади, борці з корупцією – екстремісти", – написав Навальний. Він зазначив, що з ініціативою заборонити організації виступив і прокурор Денис Попов, котрий представляв державу у процесі, йому присвячено одне з розслідувань ФБК.
Контекст:
Фонд боротьби з корупцією – некомерційний фонд, створений Навальним, основною діяльністю якого є розслідування, викриття корупційних схем і припинення корупції у вищих органах російської влади. За рішенням мін'юсту Росії у жовтні 2019 року ФБК було визнано в Росії НКО – іноземним агентом.
У липні 2020 року Навальний оголосив про закриття ФБК і створення нової юридичної особи – Фонду захисту прав громадян. Він потрапив до реєстру НКО-іноагентів у грудні 2020-го.
Прокуратура Москви 16 квітня цього року вимагала визнати фонди і штаби Навального екстремістськими організаціями. За версією відомства, соратники Навального хочуть "створити умови для зміни основ конституційного ладу, зокрема з використанням сценарію "кольорової революції".
Штаби Навального в різних містах РФ оголосили про припинення діяльності. 26 квітня прокуратура Москви тимчасово заборонила їхню роботу до рішення Мосміськсуду за позовом про визнання штабів політика екстремістськими організаціями.
Справи про визнання ФБК екстремістською організацією оголосили "державною таємницею", повідомляв директор ФБК Іван Жданов.
На початку червня президент Росії Володимир Путін підписав закон, який забороняє брати участь у виборах людям, причетним до діяльності екстремістської або терористичної організації. У РФ його назвали "законом проти ФБК".
9 червня Мосміськсуд визнав засновані Навальним організації екстремістськими. Тепер діяльність фондів офіційно заборонено, а їхні члени і навіть просто прибічники, згідно з новим законом, не зможуть обиратися в законодавчі органи всіх рівнів протягом кількох років.