Відмова від газу з "Північного потоку – 1" резонна, якщо її погодять на європейському рівні – депутат парламенту Швейцарії
Зупинка закупівель російського газу через газогін "Північний потік – 1" є резонною в тому разі, якщо її погодять на загальноєвропейському рівні. Про це у коментарі Guildhall заявив депутат парламенту Швейцарії, член комітету із закордонних справ Фабіан Моліна.
Він наголосив, що Соціал-демократична партія Швейцарії внесла пропозиції щодо додаткових санкцій, а саме заморожування рахунків підсанкційних росіян, а також щодо заборони на торгівлю російськими газом і нафтою у Швейцарії.
"Ще у 2021 році національний радник Соціал-демократичної партії Джон Палт закликав Швейцарію відмовитися від закупівель газу через "Північний потік – 2". Абсолютно зрозуміло, що Швейцарія має якнайшвидше позбутися використання викопних видів палива. Водночас відмова від газу з "Північного потоку – 1" резонна, якщо її погодять на європейському рівні", – підсумував депутат.
Контекст:
"Північний потік" – частина магістрального газопроводу між Росією та Німеччиною, що проходить дном Балтійського моря. Є морською частиною однієї з гілок системи газопроводів "Ямал – Європа". Газопровід складається з двох ниток завдовжки 1224 км і загальною проєктною продуктивністю 55 млрд м&³3; газу на рік. Він розпочав постачання газу двома гілками у жовтні 2012 року.
Незадовго до вторгнення РФ в Україну, 22 лютого, Німеччина зупинила російський проєкт газопроводу "Північний потік – 2", який мав з'єднати ФРН і РФ дном Балтійського моря в обхід України.
Україна висунула вимогу до Німеччини або зупинити, або різко скоротити потоки природного газу газопроводом "Північний потік". Україна готова і може надати альтернативний транспортний маршрут трубопроводу, зазначив гендиректор "Оператора ГТС України" Сергій Макогон.
У Бундестазі закликали припинити імпорт російського газу через "Північний потік" у зв'язку зі злочинами РФ проти України.
14 червня "Газпром" оголосив про зниження прокачування газу "Північним потоком" на 40% – до 100 млн м&³3; на добу (за планових 167 млн м&³3;) "у зв'язку з несвоєчасним поверненням компанією Siemens (Німеччина) газоперекачувальних агрегатів із ремонту, виробленням міжремонтного ресурсу ГПА та виявленими технічними несправностями двигунів".
15 червня "Газпром" повідомив, що зупиняє експлуатацію ще одного газотурбінного двигуна Siemens на компресорній станції "Портовая", через що її добова продуктивність із 16 червня становитиме до 67 млн м&³3; на добу.