"Відповідальними за смерть є двоє громадян Росії". Посольство РФ у Великобританії опублікувало лист Путіну від сина жертви "Новачка" в Еймсбері

Стерджесс – єдина, хто загинув унаслідок отруєння "Новачком" у Великобританії

Фото: ЕРА

Син жертви "Новачка" в Еймсбері Дон Стерджесс Еван Гоуп просить президента Росії Володимира Путіна дозволити британській поліції допитати двох росіян, підозрюваних у вбивстві його матері.

Посольство Росії у Великобританії опублікувало 6 березня у Twitter лист президенту Росії Володимирові Путіну від сина жертви "Новачка" в Еймсбері Дон Стерджесс Евана Гоупа, у якому той заявив, що британська поліція вважає двох росіян відповідальними за смерть його матері.

"Минув уже майже рік відтоді, як моя мама Дон загинула від "Новачка"... а наша сім'я досі живе із цим болем. Британська поліція вважає, що відповідальними за її смерть є двоє громадян Росії, які перебувають під захистом вашої держави. Я по-людськи прошу вас дозволити нашим офіцерам допитати цих людей щодо смерті моєї матері. Це найменше, що вона заслуговує. Із повагою, Еван Гоуп", – ідеться в тексті листа.

4 березня 2018 року нервово-паралітичною речовиною "Новачок" було отруєно екс-полковника ГРУ РФ Сергія Скрипаля і його дочку Юлію, захворів також поліцейський Нік Бейлі, який працював на місці інциденту в британському Солсбері. 30 червня після отруєння "Новачком" госпіталізували жителів сусіднього Еймсбері Чарлі Роулі і Дон Стерджесс.

За інформацією The Sun, пара відвідувала сади королеви Єлизавети, які розташовані за 1,6 км від місця, де в березні "Новачком" отруїли Скрипалів. Роулі повідомив слідчим, що виявив флакон із рідиною, вирішив, що це парфум, і дав його Стерджесс. Та побризкала рідину собі на обличчя і зап'ястя.

Усі постраждалі, окрім Стерджесс, вижили.

5 вересня 2018 року в прокуратурі Британії назвали прізвища, під якими підозрювані у скоєнні отруєння в'їхали в країну, – Олександр Петров і Руслан Боширов. Прем'єр-міністр країни Тереза Мей підкреслила, що вони є офіцерами ГРУ.

Двоє чоловіків, чиї фото опублікувала британська прокуратура, заявили в телеінтерв'ю, що справді були в Солсбері в березні, але їздили туди суто на екскурсію – оглянути древній собор. Свою причетність до отруєння та до роботи у ГРУ вони заперечували.

26 вересня в розслідуванні групи Bellingcat і The Insider ішлося, що людина, відома під прізвищем Боширов, – це полковник Головного управління Генштабу РФ Анатолій Чепіга. 8 жовтня було оприлюднено результати другого розслідування, згідно з яким справжнє ім'я Петрова – Олександр Мішкін. У повідомленні йшлося, що він – військовий лікар, випускник Військово-медичної академії імені Кірова.

6 січня 2019 року The Telegraph написала, що влада Великобританії встановила всі обставини замаху на Скрипалів, а також слід, який веде просто до президента Росії Володимира Путіна.