Військовий експорт РФ б'є рекорди, незважаючи на санкції – ЗМІ
Доходи країни-агресора Росії від військово-технічного експорту за рік перевищили $15 млрд, повідомив нелегітимний президент РФ Володимир Путін на засіданні комісії з питань військово-технічного співробітництва з іноземними державами. Про це 1 лютого пише Euronews.
За його словами, російське озброєння поставили в понад 30 країн, а портфель нових замовлень дозволяє розраховувати на суттєве зростання експорту 2026 року.
За даними Стокгольмського міжнародного інституту дослідження проблем світу (SIPRI), доходи російської збройової галузі й далі зростають, незважаючи на санкції й дефіцит комплектуючих. Зокрема, "Ростех" і Об'єднана суднобудівна корпорація збільшили сукупний виторг від продажу озброєнь на 23%.
У 2020–2024 роках Росія зберегла місце у трійці найбільших світових експортерів зброї, поступившись другою позицією Франції.
На цьому тлі Євросоюз готує 20-й пакет санкцій, який може торкнутися компаній і товарів, критично важливих для російського ВПК.
Контекст:
Санкції проти Росії ввели у відповідь на її агресію проти України ще 2014 року. Після повномасштабного вторгнення російських військ 24 лютого 2022 обмеження суттєво розширили.
Євросоюз запровадив уже 19 санкційних пакетів, останній з яких Рада ЄС затвердила 23 жовтня 2025 року.