Винна не лише Росія. Боррель розповів, чому в Європі дорожчають енергоносії
За словами Борреля, ціни на енергоносії є великою проблемою для європейців, і причин для такого зростання цін безліч.
"Не тільки той факт, що існують обмежувальні заходи щодо енергії, яку ми імпортуємо з Росії, а також обмежувальні заходи з боку Росії. У випадку з вугіллям і нафтою ми вже сказали, що не хочемо чекати. А у випадку з газом ми стикаємося із ситуацією, коли Путін каже, що це вони не хочуть його продавати", – сказав Боррель.
На його думку, на зростання цін на енергоносії впливають також посуха та спекуляції.
"Є багато інших причин, які не стосуються ситуації в Україні. Посуха, виробництво енергії гідроелектростанціями дуже низьке, атомні електростанції у Франції працюють на 40% своєї потужності через технічні проблеми – і все це разом провокує великий стрибок цін. Крім того, є зростання впливу ринків і спекуляції, а разом зі спекуляціями фінансові очікування змушують ціни зростати", – наголосив Боррель.
Контекст:
Середня вартість електроенергії в низці держав Євросоюзу перевищила позначку €700 за мВт-год або впритул наблизилася до неї. Про це свідчать дані біржі Nord Pool. Це майже в шість разів більше, ніж у цей самий час торік, писало Bloomberg, зазначивши, що "ринком рухають побоювання щодо того, чи зможуть обмежені запаси газу в Європі виробити достатньо електроенергії цієї зими".
Вартість газу в Європі почала різко зростати наприкінці липня. 24 серпня ціна перевищила $3300 за 1 тис. м3, про це свідчать дані Міжконтинентальної біржі (ICE). Як зазначили аналітики Reuters, це відбувається через невизначеність із постачаннями газопроводом "Північний потік" із Росії.
29 серпня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн заявила, що Європейський союз планує вжити термінових заходів, щоб спробувати стримати зростання цін на електроенергію.