Вірменія та Азербайджан знову звинуватили одна одну у зриві перемир'я
У міноборони Вірменії заявили, що Азербайджан здійснив артилерійський обстріл у бік їхніх військ, і звинуватили країну в порушенні перемир'я. Азербайджан також повідомив, що вірменська армія протягом ночі з мінометів та артилерії обстріляла околиці міста Джебраїл.
Міністерство оборони Вірменії заявило, що азербайджанська сторона порушила нову угоду про перемир'я, якого було досягнуто напередодні ввечері. Про це написала прессекретарка міністерства Шушан Степанян у Facebook.
"Вкотре порушивши режим гуманітарного припинення вогню, противник здійснював артилерійський обстріл у північному напрямку з 00.04 до 2.45, а також ракетний обстріл у південному напрямку із 2.20 до 2.45", – написала вона.
Також вона повідомила, що о 7.20 армія Азербайджану зробила наступ на Худаферінське водосховище, щоб зайняти вигідні позиції.
У міноборони Азербайджану заявили про порушення перемир'я з боку Вірменії, повідомивши, що вірменська армія протягом ночі з мінометів та артилерії обстріляла околиці міста Джебраїл, а також найближчі села цього району, розташовані вздовж річки Араз. Про втрати серед сил Азербайджану не повідомляють.
Також в азербайджанському відомстві повідомили, що знищили або вивели з ладу живу силу, дві станції наведення ракет ЗРК С-300, п'ять танків Т-72, три реактивні системи залпового вогню (РСЗВ) БМ-21 "Град", дві РСЗВ "Смерч", одну гаубицю-гармату Д-20, одну зенітну гармату КС-19 і шість одиниць автомобільної техніки сил Вірменії.
Увечері 17 жовтня Вірменія та Азербайджан домовилися про гуманітарне перемир'я. Воно мало початися з 0.00 18 жовтня.
1991 року Нагірний Карабах за підтримки Вірменії оголосив про незалежність від Азербайджану. Це призвело до бойових дій, які тривали до 1994 року. Збройний конфлікт завершився підписанням Бішкекського протоколу про перемир'я і припинення вогню, але час від часу між сторонами виникають збройні сутички. За час конфлікту в регіоні загинуло понад 30 тис. осіб. Азербайджан вважає Нагірний Карабах окупованою Вірменією територією.
27 вересня 2020 року в Нагірному Карабаху спалахнув наймасштабніший за останні роки конфлікт. Міністерство оборони Азербайджану звинуватило Вірменію в "масштабній провокації", обстрілі позицій азербайджанської армії та оголосило про початок "стрімкого контрнаступу". Вірменська влада, зі свого боку, заявила, що азербайджанські військові ініціювали наступ на Нагірний Карабах. Під час конфлікту сторони використовують танки, важку артилерію та авіацію. Повідомляли про загиблих і поранених військовослужбовців і мирних жителів.
Воєнний стан ввели як у Вірменії, так і в окремих районах Азербайджану. Обидві країни, які беруть участь у конфлікті, оголосили мобілізацію.
Туреччина відкрито підтримує в цьому конфлікті Азербайджан.
9 жовтня під час переговорів у Москві представники Азербайджану та Вірменії домовилися про припинення вогню в Нагірному Карабаху з 12.00 10 жовтня. Однак після настання перемир'я обидві сторони звинуватили одна одну в його порушенні.