Вірменія заперечує, що Азербайджан узяв під контроль Шушу
Офіційний представник міністерства оборони Вірменії Арцруні Ованесян після слів президента Азербайджану Ільхама Алієва про захоплення міста Шуша в Нагірному Карабасі, заявив, що бої там усе ще тривають.
У Вірменії спростовують заяву президента Азербайджану Ільхама Алієва, що Азербайджан захопив місто Шуша в Нагірному Карабасі. Про це повідомив офіційний представник міністерства оборони Вірменії Арцруні Ованесян у Twitter.
"У Шуші тривають бої, чекайте і вірте в нашу армію", – написав він об 11.35 за київським часом.
О 13.00 за Києвом Ованесян повідомив, що бої все ще тривають.
Шуша розташована за 11 км від столиці самопроголошеної республіки Нагірний Карабах Степанакерта. Журналіст українського каналу "1+1" Андрій Цаплієнко, який висвітлює військовий конфлікт у Нагірному Карабаху, пояснив учора в Telegram, що через Шушу проходить головна дорога Степанакерт – Шуша – Лачін, єдина транспортна артерія, якою вірменська армія і військова техніка потрапляли на територію Нагірного Карабаху.
За словами Цаплієнка, якщо Азербайджан узяв Шушу, повний контроль над Нагірним Карабахом – це "справа кількох тижнів, а то й днів".
1991 року Нагірний Карабах за підтримки Вірменії оголосив про незалежність від Азербайджану. Це призвело до бойових дій, які протривали до 1994 року. Збройний конфлікт завершився підписанням Бішкекського протоколу про перемир'я і припинення вогню, але час від часу між сторонами виникають збройні сутички. За час конфлікту в регіоні загинуло понад 30 тис. осіб. Азербайджан вважає Нагірний Карабах окупованою Вірменією територією.
27 вересня 2020 року в Нагірному Карабаху спалахнув наймасштабніший за останні роки конфлікт. Міністерство оборони Азербайджану звинуватило Вірменію в "масштабній провокації", обстрілі позицій азербайджанської армії та оголосило про початок "стрімкого контрнаступу". Вірменська влада, зі свого боку, заявила, що азербайджанські військові ініціювали наступ на Нагірний Карабах. Під час конфлікту сторони використовують танки, важку артилерію й авіацію. Повідомляли про загиблих і поранених військовослужбовців та мирних жителів.
Воєнний стан ввели як у Вірменії, так і в окремих районах Азербайджану. Обидві країни, які беруть участь у конфлікті, оголосили мобілізацію.
9 жовтня під час переговорів у Москві представники Азербайджану і Вірменії домовилися про припинення вогню в Нагірному Карабаху із 12.00 10 жовтня. Однак після настання перемир'я обидві сторони звинуватили одна одну в його порушенні.
Згодом Алієв неодноразово повідомляв про взяття під контроль Баку населених пунктів у Нагірному Карабаху.
Сторони кілька разів досягали домовленостей про перемир'я в Нагірному Карабаху, але кожного разу їх порушували.