Віце-адмірал Гарвард відмовився стати радником Трампа з нацбезпеки
За повідомленням джерел телеканалу CBS, причиною відмови віце-адмірала військово-морських сил США Роберта Гарварда бути радником з національної безпеки стало кадрове питання, у Білому домі повідомили, що Гарвард відмовився від посади з фінансових і сімейних причин.
Віце-адмірал військово-морських сил США Роберт Гарвард відхилив пропозицію президента США Дональда Трампа обійняти посаду його радника з національної безпеки після відставки Майкла Флінна, повідомляє телеканал CBS News.
Джерела, ознайомлені з ситуацією, повідомили, що між Гарвардом і президентською адміністрацією сталася суперечка стосовно кадрового забезпечення Ради безпеки. Віце-адмірал нібито вимагав створення власної команди, а в Білому домі йому відмовили.
У Білому домі, у свою чергу, повідомили, що Гарвард відмовився від посади з фінансових та сімейних причин, пише Reuters.
Так, Трамп повідомив заступнику Флінна, що за ним посада збережеться, проте Гарвард відмовився від такого заступника, а після денних переговорів – від самої посади.
60-річний колишній морський котик Гарвард служив заступником командувача Центрального командування США, обіймав посаду заступника начальника Об'єднаного командування спеціальних операцій у Північній Кароліні.
Крім того, Гарвард командував військами в Іраку та Афганістані упродовж шести років. За президента Джорджа Буша – молодшого він працював у Раді національної безпеки директором зі стратегії та політики у відділі з боротьби проти тероризму.
Віце-адмірал міг посісти місце генерала Майкла Флінна, який подав у відставку 13 лютого. Причиною відставки в Білому домі назвали "втрату довіри" з боку президента.
У січні 2017 року видання The Wall Street Journal повідомило, що розвідслужби розслідували зв'язки Флінна з представниками російської влади. Зокрема, розслідуються телефонні дзвінки Флінна послу Росії у США Сергію Кисляку, зроблені в кінці грудня 2016 року. Відомо, що у день впровадження додаткових санкцій стосовно Кремля 29 грудня зафіксували п'ять телефонних розмов радника та Кисляка.
Предметом дізнання є також більш ранні контакти радника глави Білого дому з російськими офіційними особами.
За відомостями The New York Times, 26 січня радника президента опитували агенти ФБР.
15 січня, посилаючись на слова Флінна, віце-президент Майк Пенс сказав в інтерв'ю Fox News, що бесіда генерала з Кисляком не стосувалася питання санкцій.
Проте 10 лютого видання The Washington Post з посиланням на власні джерела повідомило, що Флінн обговорював з Кисляком зняття санкцій з РФ.
Виконувачем обов'язків радника Трампа з нацбезпеки є генерал у відставці Джозеф Кіт Келлог.