Віцепрем'єрка Грузії заявила, що Тбілісі не надаватиме оборонної допомоги Києву, але сподівається, що війна закінчиться перемогою України
За її словами, "уряд не допустить, щоб державу Грузію було залучено у воєнне протистояння".
Цулукіані додала, що йдеться про передання такого озброєння, яке Грузія придбала, але це "лише деталь".
Як зазначила віцепрем'єрка, Грузія "пройшла через надто багато воєн", не допустити їх – відповідальність уряду за майбутнє країни.
Водночас Цулукіані висловила сподівання, що "війна в Україні незабаром закінчиться і закінчиться перемогою Української держави та народу".
9 січня у статті для "Європейської правди" повірений у справах України у Грузії Андрій Касьянов заявив, що навесні 2022 року, після повномасштабного вторгнення РФ в Україну, Тбілісі відмовився повернути Києву передані Грузії "Буки". 10 січня міноборони Грузії заявило, що зброю було не передано, а придбано.
Третій президент Грузії Михайло Саакашвілі назвав відмову офіційного Тбілісі передати Україні "Буки" "зрадою", яка "залишиться важкою плямою в історії грузинсько-українських відносин".
Контекст:
Із початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну офіційний Тбілісі заявляв, що не надаватиме Києву зброї, щоб не стати "стороною війни". Водночас керівна партія "Грузинська мрія" говорила про повну й абсолютну політичну підтримку України у зв'язку з війною.
25 лютого прем'єр-міністр Грузії Іраклій Гарібашвілі оголосив, що Грузія не приєднається до фінансових та економічних санкцій Заходу, введених проти Росії після початку війни РФ проти України. Він також відкинув, що полетить до Києва, щоби висловити підтримку українському народу.
1 березня президент України Володимир Зеленський заявив про відкликання українського посла у Грузії Ігоря Долгова через позицію влади країни щодо вторгнення РФ в Україну. 23 квітня він сказав, що Україна поверне посла "у дружню Грузію", щойно відчує підтримку з боку лідерів грузинської влади.
За інформацією порталу "Новости-Грузия", на боці України воює до 1500 грузинських бійців. Частина їх проживала в Україні, частина приїхала туди після початку повномасштабної війни як добровольці.