Віце-спікер Держдуми РФ Ярова назвала ЄСПЛ судом нечесного права
Рішення Європейського суду з прав людини багато разів використовували як інструмент тиску на країни і нечесне втручання до внутрішньої політики держав, заявила заступник голови Державної думи Росії Ірина Ярова.
Заступник голови Державної думи Росії Ірина Ярова назвала Європейський суд із прав людини (ЄСПЛ) судом нечесного права та інструментом політичного тиску на країни. Так вона прокоментувала рішення ЄСПЛ про визнання порушень на виборах до Держдуми у 2011 році.
"Право на вільні вибори – це насамперед свобода самостійного індивідуального вибору і повага вибору більшості громадян, яка може не збігатися з чиєюсь конкретною думкою. А зовсім не те, що намагаються інтерпретувати ЄСПЛ, посилаючись на статтю про право на вільні вибори Європейської Конвенції з прав людини", – цитує Ярову прес-служба фракції "Единая Россия" в Державній думі.
За її словами, процедури оскарження у виборчому процесі в Росії мають максимальний рівень доступності і прозорості, а також ефективні форми громадського контролю.
"Наприклад, ОБСЄ в Росії безперешкодно і повсюдно має доступ на виборах на відміну від США. На жаль, рішення ЄСПЛ багато разів використовували як інструмент тиску на країни і нечесне втручання до внутрішньої політики держав", – заявила Ярова.
Європейський суд із прав людини зобов'язав Росію виплатити €38 тис. за скаргами на порушення прав під час виборів депутатів Державної думи у грудні 2011 року.
У 2011 році за підсумками виборів у Держдуму Російської Федерації пройшли чотири партії: "Единая Россия" набрала 49,32% голосів, за КПРФ проголосували 19,19% населення, за ЛДПР – 11,67%, за "Справедливую Россию" – 13,24%. Результати виборів і фальсифікації стали причиною масових мітингів.