Влада Росії вирішила знести котеджне селище архітектора палацу Путіна
Російський держреєстр вимагає визнати самовільними забудовами і знести будинки, зведені компанією архітектора садиби під Геленджиком Ланфранком Чирілло. Про це 3 лютого повідомило видання "Медуза".
Таунхауси (малоповерховий житловий будинок або громадська будівля на кілька багаторівневих квартир) побудувала компанія Чирілло на початку 2000-х років у селищі Абабурово. Тоді він купив землю в адміністрації міста Одинцово, зараз селище приєднано до Москви. 2017 року суд віддав цю землю у власність Росії, ухваливши, що Одинцовська адміністрація не мала права її продавати.
Тепер московське управління Росреєстру вимагає визнати зведені на землі будинки самовільними забудовами і знести, найближче судове засідання за позовом відбудеться в лютому 2021 року. За словами Чирілло, ця "абсурдна історія" стала ще однією причиною, через яку він залишив країну.
Чирілло – італійський архітектор, із початку 90-х років працював у Росії. Він співпрацював із великими російськими бізнесменами, його студія проєктувала будинки в елітних районах Підмосков'я, апартаменти та об'єкти для великих компаній, наприклад "Лукойлу" і "Газпрому". Також він проєктував маєток під Геленджиком, відомий як палац російського президента Володимира Путіна.
ФБК опублікував розслідування "Палац для Путіна. Історія найбільшого хабаря" про резиденцію президента РФ Володимира Путіна у Краснодарському краї 19 січня. У матеріалі зазначено, що це найбезпечніший і найсекретніший об'єкт у РФ. Він має розміри 39 князівств Монако і його побудовано так, щоб до нього не можна було підібратися ні землею, ні морем, ні повітрям. У розслідуванні стверджували, що місцева Федеральна служба безпеки "настійно просить" обходити мис Ідокопас, де розташований палац, за милю.
Прессекретар Путіна Дмитро Пєсков назвав неправдою інформацію про секретний палац президента. Власників маєтку в Геленджику він назвав підприємцями, але не вказав їхніх імен.
25 січня ролик прокоментував і сам Путін: сказав, що не дивився усього фільму, але бачив окремі відеопідбірки. Путін заперечує, що палац належить йому, а розслідування називає "компіляцією, монтажем і промиванням мізків росіян".
30 січня російський мільярдер і друг Путіна Аркадій Ротенберг назвав маєток своїм і заявив, що будує там готель.