Влада США схвалила оновлення програмного забезпечення для Boeing 737 MAX
Федеральне авіаційне управління США схвалило план змін у програмному забезпеченні Boeing 737 MAX, ухвалений у зв'язку з падіннями літаків в Індонезії та Ефіопії, повідомляє The Wall Street Journal.
Федеральне авіаційне управління США попередньо схвалило план змін у програмному забезпеченні літаків Boeing 737 MAX і у підготовці пілотів після авіакатастроф в Ефіопії та Індонезії. Про це 23 березня повідомила газета The Wall Street Journal із посиланням на внутрішню документацію відомства та обізнані джерела.
Оновлення мають усунути проблеми із системою керування літаком. Зокрема, автоматизовану систему запобігання звалюванню на крило тепер зможуть більше контролювати пілоти.
Після оновлення система працюватиме м'якше і не впливатиме на інші команди з кабіни пілотів. Також вона не реагуватиме на помилкові показники одного або двох датчиків, повідомили джерела видання. У разі загрози звалювання лайнера на одне крило або різкої втрати висоти автоматика дасть змогу опустити носову частину літака тільки один раз і не більше ніж на 10 секунд.
29 жовтня 2018 року літак Boeing 737 MAX 8, що виконував рейс із Джакарти в індонезійське місто Пангкал Пінанг, зник із радарів майже відразу після зльоту. Лайнер упав у Яванське море. На борту перебувало 189 осіб, рятувальники не виявили живих людей.
10 березня 2019 року за шість хвилин після зльоту в Аддіс-Абебі розбився Boeing тієї самої моделі, всі 157 осіб загинули. За даними авіакомпанії Ethiopian Airlines, серед пасажирів були громадяни понад 30 країн.
Більш ніж 50 країн тимчасово призупинили польоти Boeing 737 MAX. 12 березня Європейське агентство з безпеки польотів призупинило всі комерційні транспортні перевезення з використанням Boeing 737 MAX у Євросоюзі. Boeing рекомендувала призупинити польоти всього світового флоту 737 MAX.