Водієм Tesla, яка вибухнула біля готелю Трампа, був американський спецпризначенець, він вистрілив собі в голову перед вибухом 

Камери всередині Tesla Cybertruck, імовірно, зняли відео під час інциденту, тож зараз тривають роботи над отриманням доступу до запису з них, повідомив шериф Лас-Вегаса Кевін МакМагілл
Фото: ЕРА

Водієм автомобіля Tesla Cybertruck, який вибухнув біля готелю Trump International у Лас-Вегасі 1 січня, імовірно, є американський спецпризначенець Меттью Алан Лівелсбергер. Про це 2 січня повідомляє CNN із посиланням на джерело у правоохоронних органах, ознайомлене з розслідуванням. 

За словами чотирьох американських чиновників, старший сержант Лівелсбергер перебував на дійсній службі в Німеччині в 10-й групі спецпризначення. На момент інциденту "зелений берет" був у відпустці, що підтвердила армія США, не зазначаючи водночас, що в автомобілі під час вибуху був саме він.  

Шериф Лас-Вегаса Кевін МакМагілл 2 січня заявив, що перед вибухом водій вистрілив собі в голову. Попри те, що і МакМагілл, і офіційні особи називали водія "суб’єктом" та "підозрюваним", під час пресконференції вони назвали ім’я Лівелсбергера й показали його фото, пише CNN. 

Шериф наголосив, що особу, виявлену всередині Cybertruck, ще офіційно не ідентифікували як Лівелсбергера, адже тіло згоріло до невпізнання. Проте "є впевненість, що це насправді та сама людина". Про це можуть свідчити татуювання на животі й руці, виявлені в загиблого в Tesla, – такі самі були в Лівелсбергера. Як повідомив представник правоохоронних органів CNN, дружина Лівелсбергера впізнала татуювання. 

За словами спецагента ФБР Спенсера Еванса, "мотиви водія залишаються незрозумілими", і влада не знає про якийсь зв'язок "із будь-якими терористичними організаціями по всьому світу". Попри схожість з інцидентом у Новому Орлеані, коли водій скерував пікап у натовп людей, влада називає вибух у Лас-Вегасі "ізольованим інцидентом", хоча заявляє, що триває розслідування ймовірного зв'язку між двома нападами. Медіа підкреслює, що ці інциденти сталися в один день, обидва автомобілі орендували через вебсайт Turo, а підозрювані мали військове минуле. 

"Обох чоловіків дислокували у Форт-Ліберті в Північній Кароліні, раніше відомому як Форт-Брегг, але немає даних про те, що вони служили в одному підрозділі або в ті самі роки, – сказав МакМагілл, додавши, що також вони обидва служили в Афганістані 2009 року, але не в тій самій провінції чи в одному підрозділі. – Якщо виявиться, що це просто схожість, дуже дивна схожість, тож ми не готові відкидати чи враховувати щось на цьому етапі". Шериф наголосив, що ще немає інформації з комп’ютерів і телефонів підозрюваного, яка є "дуже інформативною" для розслідування. Також він припускає, що камери всередині Cybertruck могли зняти відео під час інциденту, тож зараз ведуть роботи над отриманням доступу до запису з них. 

Міністр внутрішньої безпеки США Алехандро Майоркас повідомив CNN, що "поки немає жодних доказів того, що хтось інший був причетним до організації інциденту із Cybertruck". 

Під час спілкування із сім’єю та колегами по службі підозрюваного Лівелсбергера з’ясували, що він був "ветераном бойових дій із високими нагородами", мав досвід у сфері зв’язку, ІТ і тактичних безпілотних літальних апаратів. Один із "зелених беретів", який служив разом із Лівелсбергером в Афганістані, сказав, що "головною метою їхньої місії було знищення мережі сил, пов’язаних із "Талібаном", котрі підривали заміновані автомобілі в Кабулі й навколо нього, намагаючись дестабілізувати уряд". 

За словами співрозмовників журналістів, знайомих із Лівелсбергером, торік він став батьком. Чоловік, кажуть, любив США, особливо обраного президента Америки Дональда Трампа, біля готелю якого вибухнула Tesla. 

"Коли президент Трамп перебував на посаді, [Лівелсбергер] коментував на своїй сторінці у Facebook те, що сказав або зробив президент Трамп, або те, як він допомагає військовим", – сказав CNN один із родичів спецпризначенця на умовах анонімності. – Метт дуже поважав містера Трампа – він просто любив цього хлопця".

Відповідно до бази даних реєстрації виборців держсекретаря Колорадо, підозрюваний не був пов’язаний із політичними партіями, зазначає медіа. 

Департамент поліції Лас-Вегаса 3 січня оприлюднив фото Лівелсбергера в соцмережі Х. 

"Під час розслідування вибуху 37-річного Метью Лівелсбергера з Колорадо-Спрінгс, штат Колорадо, ідентифікували як водія автомобіля. Причина смерті: внутрішньоротове вогнепальне поранення. Спосіб смерті: самогубство. Розслідування триває", – заявили в дописі поліцейські. 

Контекст:

Уранці 1 січня (приблизно о 8.40 за місцевим часом) біля входу в готель вибухнув і загорівся автомобіль Tesla Cybertruck. Унаслідок цього одна людина загинула й семеро дістали поранення. Тоді шериф пов'язував цей вибух із нападом на людей, які святкували Новий рік у Новому Орлеані. "Очевидно, Cybertruck, готель Trump – є багато запитань, на які ми маємо відповісти", – додав він. 

Засновник компанії Tesla Ілон Маск припустив, що вибух Tesla Cybertruck поряд зі входом у готель Trump International у Лас-Вегасі міг бути терактом, бо її орендували в тій самій фірмі, що й пікап у Новому Орлеані. 

Президент США Джо Байден заявив 1 січня, що зв'язку між терактом у Новому Орлеані й підривом Cybetruck у Лас-Вегасі поки не виявили